שתף קטע נבחר

לראשונה מאז הרגיעה: טילי נ"ט נורו לעבר צה"ל

הטילים נורו לעבר כוח שפעל לא הרחק מקיבוץ ניר עוז, מדרום למעבר כיסופים. לא היו נפגעים באירוע. כוחות צה"ל סורקים את האזור מחשש כי במקום הונחו מטענים

שני טילים נגד טנקים נורו הבוקר (יום ו') לעבר כוח צה"ל שסייר סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. לא היו נפגעים באירוע. מדובר באירוע ראשון מסוגו מאז תחילת הפסקת האש ברצועת עזה לפני כחמישה חודשים.

 

הבוקר, סמוך לשעה 06:30, הוקפץ כוח מגדוד 890 של הצנחנים לעבר גדר המערכת מול קיבוץ ניר עוז, מחשש כי מחבלים הניחו במקום מטען חבלה. כשהגיע הכוח אל הנקודה נורו לעברו שני טילים נגד טנקים, אולם איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

הכוח השיב באש לעבר מקור הירי, ובמקביל אף הוקפצו למקום כוחות נוספים מחשש שמדובר בניסיון פיגוע משולב. ומאוחר יותר אף נכנסו החיילים גם לתוך שטח הרצועה כדי לבצע סריקות, אולם באזור לא אותרו מחבלים.

 

בהמשך היום צפויים הכוחות באזור להמשיך בסריקות, בין היתר בסיוע כלים כבדים, כדי לשלול אפשרות שבמקום הונחו מטעני חבלה.

 

מדובר באירוע חריג וראשון מסוגו מאז תחילת הרגיעה ברצועת עזה לפני כחמישה חודשים. עד כה ארעו כ-15 מקרים בהם נחשפו מטעני חבלה לאורך גדר המערכת, אולם בכל המקרים לא היו נפגעים או נזק. עם זאת, מאז הרגיעה לא ארע מקרה בו נורו טילים לעבר כוח סיור של צה"ל.

 

גורמים בצה"ל

ציינו כי מדובר במקרה חמור, שנחשב להפרה בוטה של הרגיעה. בפיקוד הדרום ציינו כי על אף השקט בחודשים האחרונים, נמצאים הכוחות בכוננות ובהיערכות. "הגזרה הייתה רגישה מאז ומתמיד. הפסקת האש השאירה את הכוחות דרוכים כל העת, משום שאנחנו יודעים שבאזור הזה עשויה להיות הסלמה בתוך דקות ספורות".

 

אתמול נסגרו מעברי הסחורות לרצועת עזה בשל הסברה כי רקטת קסאם נורתה משם. ואולם, לאחר שעות רבות של חיפושים, לא נמצאו שברי הרקטה ובמערכת הביטחון העלו אפשרות כי מדובר בתקלה טכנית של המערכת המאכנת את שיגור הרקטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגמ"ש צה"לי באזור כיסופים. ארכיון
צילום: AP
מומלצים