שתף קטע נבחר

מזכיר מדינה רפובליקני לשעבר: פיילין לא בשלה

לורנס איגלברגר, ששירת כמזכיר המדינה של ג'ורג' בוש האב, הוא תומך נלהב של מקיין אבל לא מתלהב במיוחד מסגניתו. איגלברגר אמר כי פיילין לא מתאימה לכהן כנשיאה אם תדרש לכך, אבל בעבר היו הרבה סגני נשיא שלא היו מוכנים

מזכיר המדינה האמריקני לשעבר לורנס איגלברגר, שכבר הכריז על תמיכתו במועמד לנשיאות, הסנאטור ג'ון מקיין, יצא בביקורת מפתיעה נגד הרפובליקנים. איגלברגר, ששירת תחת הנשיא ג'ורג' בוש האב, אמר כי מושלת אלסקה, שרה פיילין, אינה בשלה לכהן כנשיאה אם מקיין לא יוכל למלא את תפקידו.

 

באותה נשימה ציין איגלברגר כי ארצות הברית ראתה בעבר סגני נשיא שלא היו מוכנים לתפקיד. לפיכך, הוא סמוך ובטוח שהמושלת מספיק "קשוחה" כדי לעשות את המוטל עליה אם תדרש לכך. בראיון לרדיו הציבורי הלאומי נשאל אם פיילין תהיה מוכנה לשרת כנשיאה בשעת משבר והשיב: "כמובן

שלא. אני לא חושב שברגע זה היא מוכנה לקחת על עצמה את הנשיאות. אבל אני יכול לנקוב בשמותיהם של כמה וכמה סגני נשיא שלא היו מוכנים אף הם לתפקיד".

 

לדבריו, "אני חושב שהשאלה האמיתית היא אם פיילין מספיק קשוחה לעמוד בתלאות הצפויות לה אם תאלץ להתמנות לנשיאה, חס וחלילה. תנו לה קצת זמן להתבשל בלשכת סגנית הנשיא, ואני בטוח שהתשובה שלי תשתנה. בשלב זה היא תהיה מספיק טובה".

 

אחרי שהסתייג מאמירתו הראשונה הציג איגלברגר הסתייגות נוספת: "אני לא יכול לומר שהיא תהיה מבריקה בתפקיד, אבל אני בטוח שהיא תהיה מספיק טובה כדי לעזור לנו לעבור את ארבע השנים - כלומר, אני מקווה שלא.. אני בטוח שהיא תעזור לנו לעבור את משך הזמן שיידרש, ואני מאוד מקווה שלא נצטרך לבדוק את יכולותיה".

 

מקיין נהנה להזכיר בכל הזדמנות כי חמישה מזכירי מדינה לשעבר הביעו תמיכה במועמדותו לנשיאות. זאת, בניסיון לצמצם את הנזק שנגרם לו כתוצאה מהחלטתו

של קולין פאוול לחצות את הקווים ולתמוך במועמד הדמוקרטי, הסנאטור ברק אובאמה.

 

בראיון לתוכנית "בוקר טוב אמריקה" של רשת הטלוויזיה ABC, אמר מקיין כי הוא לא מוטרד מדבריו של איגלברגר. "לארי מעולם לא פגש את שרה", אמר המועמד הרפובליקני בביטול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמד תוך כדי עבודה? פיילין
צילום: AP
לא מוטרד. מקיין
צילום: AFP
מומלצים