שתף קטע נבחר

פינס: יכולנו להגיע לבחירות בעמדה טובה יותר

במהלך "שבתרבות" בבאר שבע תקף פינס את יו"ר מפלגתו ואמר כי היה צריך ללכת לממשלה צרה, ולא לשחק לידי ש"ס. גדעון סער, באותו אירוע, הזהיר מפני ויתורים בירושלים

חבר הכנסת אופיר פינס (עבודה), התארח הבוקר (שבת) ב"שבתרבות" בבאר שבע, ותקף את יושב ראש מפלגתו, אהוד ברק, כאשר אמר כי העבודה יכלה להגיע לבחירות בעמדה טובה יותר, לו לא היו נעשות טעויות לאורך הדרך.

 

"איני רוצה להאשים איש", אמר, ובכל זאת הוסיף: "אך לא יצאנו מהממשלה אחרי ועדת וינוגרד, כפי שברק הבטיח. נכשלנו במשא ומתן הקואליציוני - יש הסכם אך לא ממשלה וקואליציה. היו צריכים ללכת על הקמת ממשלה צרה. התנגדותם של ברק וציפי לבני הובילה לכך שהמפתחות היו רק בידי ש"ס. אם ש"ס הייתה יודעת שאפשר בלעדיה, היא הייתה זוחלת לממשלה ולא מנסה לסחוט אותה".

 

יחד עם זאת הביע פינס תקווה שאמון הבוחרים בברק ישתפר, וציין: "אנחנו לא מחליפים סוסים באמצע העלייה". הוא אף דחה את האפשרות להתמודד בעצמו על ראשות המפלגה. 

 

פינס לא חסך ביקורת גם ממפלגת קדימה ואמר כי "קדימה לא יכולה לבטא עמדה ברורה, היא מפלגת שעטנז שברגע האמת לא תהיה יכולה לומר לאן תנהיג את ישראל". יושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער שנכח אף הוא באירוע, הצטרף לפינס ואמר כי "רוב חברי מפלגת קדימה היו ביחידה הארצית לחקירות הונאה. המפלגה שברה שיאים בנאשמים ובחשודים". 

 

פינס התייחס לנושא המשא ומתן עם סוריה וציין כי אם הליכוד יעלה לשלטון ישראל תכפה על עצמה בידוד קשה. לדבריו, "ממשלה בראשות הליכוד תהיה ממשלה מסוכנת". עוד הוסיף כי לדבריו המשא ומתן שמנהל אהוד אולמרט הוא חסר תוחלת, "אני חושב שגם אולמרט יודע שאין שום תוחלת לניסיון לשדרג את המו"מ מול סוריה ערב בחירות. אני מתנגד למהלך הזה בממשלה שעומדת בפני סוף דרכה".

 

"טילים על חומת ירושלים"

לעומת זאת, ח"כ סער רואה את הסכנות במקום אחר. "פינס הציג תמונה מעוותת", אמר. "לא רק להם יש אפוטרופסות על השלום". סער התייחס לנכונות המפלגות השונות לוויתורים בירושלים, והסביר: "אם נצא מהשכונות הערביות יהיו שם מחבלים של חמאס ומערך של טילים על חומות העיר העתיקה. חיי התושבים היהודים יהפכו לגיהנום. זה יהיה המהלך הכי מסוכן לישראל".

 

שני חברי הכנסת הצליחו להסכים בצורה גורפת בנוגע לטיפולה של המדינה בפשיעה המאורגנת. "ממשלה שלא תילחם בראשי הפשע, לא משנה איזו מפלגה תהיה בשלטון, לא תהיה ראויה", אמר פינס. "צריכה להיות מלחמת חורמה במשפחות הפשע ובעומדים בראשיהן". ח"כ סער תמך בכל מילה שאמר פינס אך הוסיף: "השאלה היא איפה הייתה הממשלה עד היום בנוגע לפשיעה הגואה בארץ?"

 

שני חברי הכנסת התייחסו לסוגיית שיריון המקומות ברשימות המפלגות. סער התייחס לשריון במפלגתו, אותו מוביל נתניהו, שפעל לשריין מקום לשר לשעבר דן מרידור, ועל פי ההערכות גם יבקש לשריין מקום לרמטכ"ל לשעבר משה יעלון. "אנחנו חייבים להיות נאמנים לציבור", אמר סער.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק טעה. פינס
צילום: קוקו קליק
סכנה בירושלים. סער
צילום: דודי ועקנין
מומלצים