שתף קטע נבחר

היחסים האסורים: המנהלת בדקה, המורה חזרה

בראיון ל-ynet מספרת מנהלת ביה"ס בשפלה ששמעה על הסיפור, בדקה והעבירה לטיפול משרד החינוך. למרות זאת, המורה החשודה בקיום יחסי מין עם תלמיד שבה ללמד. "יש משבר אמון, אני לא מטאטאת מתחת לשטיח", אומרת המנהלת

האם פרשת היחסים בין התלמיד למורה טויחה? חשיפת החשדות נגד המורה תושבת רחובות, לא היו אמורים להפתיע את הנהלת בית הספר ומשרד החינוך. ל-ynet נודע כי המידע על יחסי המין האסורים נבדק, אך המורה שבה ללמד. מנהלת בית הספר בשפלה, שהעבירה את המידע, מספרת בראיון ראשון על התגלגלות הפרשה מנקודת מבטה.

 

לאחר שהשמועות התרוצצו בין כתלי בית הספר זמן רב, עוד בשנת הלימודים הקודמת, זימנה המנהלת לשיחה את התלמידה - שתלונתה בסופו של דבר גם הובילה את המקרה לחקירת משטרה. התלמידה, לפי החשד, קיבלה שיעורי עזר באנגלית יחד עם ידידהּ בן ה-17, מחוץ לשעות הלימודים.

 

אחרי ששמעה את התלמידה, שוחחה המנהלת עם המורה והתלמיד - שהכחישו את הסיפור. ואולם היא לא הסתפקה בכך, והעבירה את הנושא למשרד החינוך. למרות זאת, המורה חזרה ללמד, אך לא את אותם שניים.

 

"ברגע שהגיעו לידיעתנו השמועות, החלטתי לבדוק אותן", אמרה המנהלת בשיחה גלויית לב עם ynet, וסיפרה על הטלטלה שעבר בית הספר. "הצטערתי שזה הגיע למצב כזה בכלל".

 

- מה היה בפגישה אצלך?

"הילדה אמרה שהיו דברים בין התלמיד לבין המורה. שניהם הכחישו. אני לא שופטת, ולכן העברתי את כל הנושא למשרד החינוך".

 

- ומה אמרו לך שם אחרי הבדיקה?

"לא אמרו לי שום דבר. הגיעה שנת הלימודים והיא חזרה ללמד, אמנם בתפקיד אחר, וגם תלמידים צעירים יותר. התפקיד שלי זה להרגיע את הרוחות, ובגלל זה העברתי את הסיפור לדרגים גבוהים יותר שהם יחליטו מה לעשות בנדון".

 

"היא מורה על הכיפאק"

המנהלת לא הכירה בעיה נראית לעין אצל מי מהמעורבים בסיפור. לדבריה, "בסך הכל מדובר בתלמיד ותלמידה נורמטיבים וגם במורה נורמטיבית. אני לא יודעת אם זה רגע של טעות בשיקול דעת או משהו אחר.

 

"היא מורה ממש על הכיפאק. איכפתית, שרוצה לעזור לתלמידים שלה מעל הממוצע. לכן בכלל לא הפתיע אותי שהיא לימדה את התלמיד והתלמידה באופן פרטי. לא ידעתי לאן זה יתפתח אחרי זה. בגלל זה אומרים יפה הזהירות קודם".

 

- ומה יהיה עכשיו?

"אם היא תואשם אז ודאי שמשרד החינוך לא יאשר לה, והיא גם לא תחזור ללמד בבית הספר שלנו. אם היא תצא זכאית היא תחזור ללמד כאן, וכל הסיפור יהיה מאחורינו. צריכים להבין שזו תקופה קשה לכולם - לתלמידים, למורה וגם לבית הספר".

 

את האוירה במוסד הלימודי, מתארת המנהלת כ"לא פשוטה". "לבנות אמון לוקח הרבה זמן, ואני לא אגיד שעכשיו אין משבר אמון. יש, ואנחנו נצטרך לשקם את האמון אל מול ההורים ששולחים את הילדים שלהם אלינו וסומכים עלינו", אמרה.

 

לגבי צעדי התמודדות, מבקשת המנהלת להבהיר: "קודם כל אני לא מטאטאת את הסיפור מתחת לשטיח. ביום שישי כינסתי את המורים בחדר המורים ושוחחתי איתם על הנושא לאחר שהתברר שהמורה נעצרה.

 

היום אני מתכוונת לכנס את הילדים ולדאוג שיערכו איתם שיחה. הסיפור הזה לא מוסיף לאף אחד ולא עושה לנו שירות טוב, אבל אנחנו כמנהלים צריכים להתמודד גם עם מצבים כאלה".

 

בתוך כך, נודע כי במקביל להארכת מעצרה של המורה, גם בעלה של המורה הוזהר ונשלח למעצר בית בחשד לשיבוש חקירה. בא כוחה של המורה, עו"ד אבי ריכטמן, הכחיש את החשדות נגד מרשתו וטען כי מדובר בעלילה שרקמה נגדה התלמידה.

 

תגובת משרד החינוך טרם נמסרה עד לשעת פרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים