שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ומה עם טיפולים לחולי הסרטן בצפון הארץ?
  במכתב גלוי לשר הבריאות, מבקשת חולת סרטן מצפון הארץ להבין, מדוע מאות החולים בצפון נאלצים לנסוע לחיפה לטיפולים

  לכבוד,

  שר הבריאות

  מר יעקב בן יזרי.

   

  הנדון: סירובך העיקש להיפגש עם חולי סרטן מהצפון

   

  אדוני השר,

   

  ראשית, הרשה לי להביע את תנחומיי הכנים על מותה של רעייתך בטרם עת. נדהמתי לקרא על כך בעיתון ועוד יותר מכך- מהנסיבות הכואבות והטראגיות בהן הלכה רעייתך לעולמה. מי ייתן ולא תדע עוד צער.

   

  צר לי על שאני צריכה לכתוב לך מכתב זה ובעיתוי הזה, אך אני עושה זאת מחוסר ברירה ומתוך מצוקה גדולה:

  אני נבוכה ונכלמת כי מזה שלושה וחצי חודשים שאתה דוחה בביטול ואף בזלזול את בקשתי ובקשת חבריי חולי הסרטן מהצפון הרחוק, להיפגש אתך בנושא החשוב לכולנו מאוד – "הקמת מכון הקרנות" בבית החולים זיו בצפת. מכתבי שנשלח אליך באמצע חודש יולי נענה רק ב- 14/09. התשובה הלקונית של מנכ"ל משרדך, כי פנייתנו הועברה לוועדה שהקמת לבדיקת הקמת מכון קרינה נוסף- לא חידשה לנו לצערנו דבר.

   

  אנו, חולי הסרטן ובני משפחותיהם מהצפון הרחוק, מסרבים להיות מספרים אנונימיים בשיקוליה של ועדת טכנוקרטיים, מה עוד שמסקנות הועדה הזאת היו צריכות להתפרסם בציבור כבר בסוף חודש יולי, כפי שאתה עצמך הבטחת בדיון בכנסת ישראל שהתקיים ב- 9/07/08 (את זה שמעתי ישירות מפיך ביושבי ביציע הכנסת). אנו, חולים ובני משפחותיהם, מבקשים שתטה אוזן לדרישות הנורמטיביות והאנושיות שלנו, שכל חולה במערכת הבריאות במדינת ישראל זכאי לקבל.

   

  מערכת הבריאות בישראל, שהיא מהטובות בעולם, מבטיחה לא רק הצלת חיים והארכתם אלא גם דאגה לחולים ברמה שיוכלו להמשיך באורחות חייהם כמו הבריאים. אנו החולים הנדרשים להגיע לטיפול הקרנתי בביה"ח רמב"ם כדי להציל את חיינו, (בתוכנו גם חולים סופניים שבאים רק כדי להקל במעט על מכאוביהם) - באים ממרחקים עצומים ועושים שעות ארוכות בדרכים עם הכאב הפיזי, הנפשי ותופעות הלוואי.

   

  אנו המלווים את בני משפחותינו האהובים לטיפולים, רואים את התמודדותם היום יומית עם המחלה שלנו, את מאמציהם הגדולים לשמור על המורל ועל הכבוד העצמי שלנו, שלהם ושל שאר בני המשפחה, ואת הסבל והכאב שהם חווים יחד איתנו, סבל שלעיתים קורע לנו החולים את הלב- פשוטו כמשמעו.

   

  אנו פונים אליך אדוני שר הבריאות- אנא ממך- קדם את הקמת מכון ההקרנות בבית

  חולים זיו בצפת עוד בהיותך שר בריאות בכנסת הנוכחית. שמך ייזכר וייחרט לשנים רבות בקרב חולי הסרטן הנוכחיים ובקרב מאות מתושבי הצפון, שבכל שנה מתגלה בגופם המחלה הארורה.

   

  אינני מוכנה לקבל פתרונות של סבסוד כספי בנסיעה לביה"ח רמב"ם ואפילו לא הסעות חינם. מה שחשוב לי ולחברי החולים הן השעות הרבות המבוזבזות בנסיעה ובשהייה בביה"ח רמב"ם לצורך טיפול שנמשך דקות ספורות בלבד. כפי שידוע לך אדוני השר, "זמן חיים" הוא הזמן היקר ביותר לכל חולה במחלה קשה.

   

  בבית החולים רמב"ם קיימים כרגע ארבעה מאיצי קרינה. בעוד בימים אלו מתכננים להתקין את החמישי, אני שבה ותוהה מדוע לא לאפשר הקמת מאיץ אחד בבית החולים בצפת ובכך להקל על חיי אלפי חולים מהצפון. השעות הארוכות בנסיעה מונעות מאיתנו זמן איכות עם משפחתנו ועם היקרים לנו, זמן שעלול להיקטע באכזריות ובתוך זמן קצר. על זמן החיים הזה איננו מוכנים לוותר. האם אתה מסוגל להזדהות איתנו, כבוד השר??

   

  אני ואיתי אלפי חולים, בני משפחותיהם וכן 6,394 חותמי העצומה באינטרנט עד כה, ביקשנו להעביר לך את המסר הזה באופן אישי בשיחת פנים אל פנים איתך, אך מאחר ולא אפשרת לנו זאת, הנני מעבירה את זעקתנו לך ולציבור הרחב.

   

  בכבוד רב ובתודה,

  שרון עזאני, 

  קיבוץ עמיעד

   

  • הכותבת היא חולת סרטן תושבת עמיעד שנסעה לכחמישים טיפולים בחיפה.
  • משר הבריאות נמסר בתגובה: הפנייה התקבלה בלשכת שר הבריאות. הפנייה הועברה לגורמים הרלוונטים ונמצאת בטיפול.


  גולשים המעוניינים לפרסם מאמרים, הגיגים, מחשבות ודעות אודות החברה בישראל ובעולם, מוזמנים לשלוח לדוא"ל hevra@y-i.co.il ולציין בנושא - עבור מדור "קריאה לסדר". החומרים יפורסמו בהתאם לשיקולי המערכת.

   

  לקריאות נוספות לסדר:

  "למרות שזה לא 'סקסי', אני סוציאליסט גאה

  "הגיע הזמן לנפץ את מונופול הרבנות"

  "פארק או פארקינג?"  

  "אוקטובר, זמן טוב לחשבון נפש"

  "עתיד ירושלים תלוי בתושבים הצעירים"

  "אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבקביים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  שר הבריאות - יעקב בן יזרי
  צילום: ירון ברנר
  בית החולים זיו בצפת
  צילום: אביהו שפירא
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים