שתף קטע נבחר

מסתמן: מופז יסרב לתפקיד ראש מטה הבחירות

ציפי לבני הציעה בשבוע שעבר למופז לקחת על עצמו את התפקיד. בימים האחרונים שוחחו עם מופז כמה בכירים בקדימה, שחלקם המליצו לו להשיב בשלילה להצעה. גורמים במפלגה אמרו כי הוא נוטה לדחות את ההצעה

שר התחבורה, שאול מופז, צפוי לסרב להצעתה של יו"ר מפלגתו, ציפי לבני, להיות ראש מטה הבחירות של המפלגה לכנסת הבאה. כך אמרו בצהריים (יום א') מקורביו. מופז אמר כי הוא מעדיף שלתפקיד ימונה איש מקצוע ולא פוליטיקאי.

 

לבני הציעה בשבוע שעבר למופז לקחת על עצמו את התפקיד, אולם מופז טרם השיב להצעה. בימים האחרונים שוחחו עם מופז כמה בכירים בקדימה, שחלקם המליצו לו להשיב בשלילה להצעה. גורמים במפלגה ששוחחו עם מופז התרשמו כי נטיית ליבו היא לדחות אותה. מלשכתו של שר התחבורה נמסר, כי הוא עדיין לא קיבל החלטה סופית ולכשיקבל אותה יודיע עליה ללבני. השניים צפויים להיפגש ככל הנראה מחר.

 

השר יעקב אדרי, שהציע בשבוע שעבר לאפשר למופז להתמודד לבדו על המקום השני ברשימת קדימה לכנסת, אמר היום כי הוא מעריך שהצעתו תזכה לתמיכה במועצת קדימה ביום חמישי הקרוב. אדרי אמר עוד כי שוחח עם היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד איתן הברמן, וזה אמר לו כי ניתן להגן משפטית על ההצעה והיא אינה עומדת בסתירה עם השיטה הנהוגה היום בקדימה.

 

עדיין לא גובש הסעיף המשפטי שיאפשר את ההתמודדות של מופז למקום השני וכמו כן עדיין לא ברור אם מופז עצמו יהיה מעוניין בכך. בפגישה עם פעיליו ביום חמישי אמר מופז כי הוא לא ביקש שיריונים ואינו זקוק להם והדגיש כי הוא משוכנע שייצא ראשון בפריימריז בכל מקרה

 

בשבוע שעבר מופז הגיב פומבית להצעתה של לבני בכנס פעילים בתל-אביב ואמר: "לא ביקשתי שיריון ואני לא צריך שיריון. אם יהיו פריימריז אין לי ספק שאבחר ראשון".

 

במהלך הכנס הודיעו פעיליו של מופז כי בכוונתם להקים מטות מרחביים לקראת הפריימריז וכן מטה מרכזי אשר יסייע לשר התחבורה וחברי הכנסת שתמכו בו בבחירות לראשות קדימה, להיבחר במקומות גבוהים. מופז ציין שקדימה צריכה לבחור לרשימה לכנסת אנשים ראויים שייצגו את המפלגה בבחירות בצורה מכובדת.

 

השיחה בין לבני למופז התקיימה יום לאחר שהוועדה לענייני מפלגה של קדימה החלה לדון בהרכבת הרשימה לכנסת ה-18. ח"כ צחי הנגבי הציג בפני חברי הוועדה הצעה, לפיה במהלך הפריימריז

 יתקיים משאל תוך כדי הצבעה בשאלה אם המצביעים תומכים בשריונו של מופז למקום השני. היועץ המשפטי של קדימה קבע עוד טרם הדיון כי תקנון המפלגה אינו מאפשר לשריין מקום למופז. על פי התקנון, כדי לבצע שריון שכזה יש צורך במשאל בקרב כלל חברי קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. יסרב להצעה
צילום: ירון ברנר
מומלצים