שתף קטע נבחר

תל-אביב: מתה תלמידה שבלעה בלון בכיתה

ביום שישי ניסתה תלמידת כתה ה' בבית-ספר לחינוך מיוחד לנפח את הבלון. הצוות הבחין שהיא מכחילה, צוות מד"א טיפל בה - אך בבית החולים מצאה את מותה כעבור יומיים

אסון בבית הספר: תלמידת כיתה ה' בצפון תל-אביב מתה היום (א') לאחר שהתמוטטה לפני יומיים במהלך שיעור, כתוצאה מבליעת בלון לא מנופח. התלמידה שהייתה בשיעור יחד עם הסייעת האישית שלה, כשלפתע הבחינו בצוות הלימודי כי שפתיה מכחילות.

 

צוות מגן דוד אדום שהוזעק לבית הספר לחינוך מיוחד, פתח באמצעות מכשור מיוחד את פיה של הילדה בת ה-12 ושלף בלון מתוך בית הבליעה שלה. בדרכה לאמבולנס, היא גם סבלה מאירוע מוחי, ובוצעה בה החייאה - אך הנזק המוחי שנגרם היה בלתי הפיך. לאחר יומיים שבהם אושפזה במצב אנוש בבית החולים דנה, מתה הילדה.

 

מבדיקה ראשונית של משרד החינוך עולה כי הילדה הביאה את הבלון מהבית, ולא קיבלה אותו בשטח בית הספר. ככל הנראה, היא ניסתה לנפח אותו, ושאפה במקום לנשוף. במשרד הקימו ועדה לבדיקה מקיפה של האירוע.

 

מבית הספר נשמעו גם טענות על עיכוב בהגעת האמבולנס - שלטענתם בא למקום 25 דקות אחרי ההודעה. במד"א דחו זאת ומסרו: "מרישומי מד"א ומערכת השליטה והבקרה עולה, כי מרגע קבלת הקריאה ועד הגעת האט"ן למקרה עברו 12 דקות, שהן זמן תגובה מהיר. ידוע לכל, כי לעדים לאירועים טראומטיים, כל דקה נראית כנצח".

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור ויהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים