שתף קטע נבחר

"לא השגיחו על בתי - והיא נחנקה מהבלון"

אמה של הילדה בת ה-12 שנחנקה מבלון ומתה, מאשימה את בית הספר: "אף אחד לא שמע אותה ולא עזר, היא מצאה את הבלון שַם". משרד החינוך: המנהלת מכחישה, נבדוק

"היא היתה הדבר הכי יקר לי בעולם, האור של המשפחה שלנו. שלחתי ילדה יפה ובריאה לבית הספר ותוך שעה וחצי קיבלתי אותה מחוסרת הכרה ומונשמת". כך תיארה באוזני ynet אמה של הילדה בת ה-12 שנחנקה מבליעת בלון בבית הספר לחינוך מיוחד בתל-אביב, את השעות הקשות בחייה. אתמול (יום א') מתה הילדה בבית החולים. לטענת האם, במוסד החינוכי לא עשו די למניעת הטרגדיה.

 

"אני פשוט בהלם מוחלט", היא מספרת, ומנסה להגיב לטענות משרד החינוך ובית הספר, לפיהן הבלון שהוביל לאסון הובא מהבית. "אנחנו שמרנו עליה מכל משמר, היינו אובססיביים מדאגה כלפיה. אצלינו בבית לא היו בלונים לעולם. בבית הספר היו בלונים, ואף קיימנו מספר ישיבות עם המנהלת והתרענו בפניה שזה מסוכן. 

 

"המנהלת אמרה לנו 'אצלינו הבלונים כולם מפוצצים, לא מנופחים', אבל אם מפוצץ או מנופח זה לא משנה - היא מצאה את זה בשטח בית הספר", מתעקשת האם הכואבת. "גם במשטרה אמרו בפירוש שזו אשמת בית הספר.

 עוד לא קברנו אותה, והיא צריכה לעבור נתיחה באבו-כביר, אבל זו עובדה שצוות מד"א שלף לה בלון מהגרון". בכל זאת, היא מבקשת לסייג: "זה בית ספר מצוין, אבל על הבלונים היו המון תלונות".

 

בבית הספר לחינוך מיוחד בצפון תל-אביב לומדים 75 ילדים ברמות אוטיזם ופיגור שונות. חלק מהם אפילפטים, ובכל זאת, טוענת האם, אין במקום צוות החייאה. "בניגוד לטענות מגן דוד אדום, הצוות לא הגיע תוך 12 דקות אלא תוך חצי שעה. יתרה מכך, הניידת לא ידעה היכן בית הספר - אז אחת המורות הדריכה את בעלה, שהוא עובד מד"א, כדי שיכוון אותם", היא מוסיפה. 

 

"זה יכול לקרות לכל ילד, גם בחינוך הרגיל"

ממה ששמעה על רגיעה האחרונים של בתה, מספרת האם: "כינסו את כל הילדים באולם, מעין אולם אירועים. אחר כך פיזרו אותם לכיתות. היא לא היתה בהשגחה. ילד נחנק לפני שהוא מאבד את ההכרה, ואם היא היתה בהשגחה היו שומעים אותה נחנקת. אף אחד לא שמע אותה ולא עזר לה.

 

"אם אני שולחת ילדה לבית הספר אני מצפה שהיא תחזור בריאה. כל הורה צריך לדעת שזה מסוכן. זה גם יכל לקרות לילד בחינוך הרגיל, אבל על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים בסיכון שמחויביים בהשגחה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לטענות: "מנהלת בית הספר מכחישה את הטענות המופנות כלפיה. יחד עם זאת, לא זה הזמן והמקום לעסוק בטענות אלו. משרד החינוך יבדוק את כל השתלשלות האירועים שקדמה לפטירת הילדה, ורק אז יגובשו המסקנות. המשרד שולח את תנחומיו למשפחה".

 

עוד נמסר ממשרד החינוך: "מדובר באסון נורא. המשרד מביע צער עמוק ומוסר את תנחומיו הכנים למשפחה. משרד החינוך יבדוק את כל השתלשלות האירועים שקדמה לפטירת התלמידה ואז יגבש את מסקנותיו בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
"מד"א איחרו" (ארכיון)
צילום: ניב קלדרון
מומלצים