שתף קטע נבחר

המפכ"ל: הקרקע לאלימות פוליטית פורייה

13 שנים לרצח רבין, וכמעט דבר לא השתנה: מפכ"ל המשטרה מצטרף לחשש שהביע ראש השב"כ ואומר כי "אנחנו עדיין חברה שבה הקרקע לפריחת אלימות במאבק פוליטי פורייה". דליה רבין: "החברה הישראלית עוברת גל עכור של אלימות"

יום לאחר שראש השב"כ הזהיר מפני אפשרות שגורמים בימין הקיצוני יפגעו במנהיגים, מצטרף לדאגה גם מפכ"ל המשטרה. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר היום (ב') כי "אנחנו עדיין חברה שבה הקרקע לפריחת אלימות במאבק פוליטי פורייה".

 

כהן אמר את הדברים ביום עיון לסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה לציון 13

שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. לדבריו, "אנו עדים להחרפת שסעים המאיימים על מרקם חיינו. כמי שאמון על שמירת החוק, נושא כל שוטר בתרמילו בשרביט הדמוקרטיה".

 

לפניו דיברה דליה רבין, ראש מרכז יצחק רבין, שאמרה כי "החברה הישראלית עוברת גל עכור של אלימות על כל סוגיה. לא נשרוד כאן כחברה אם לא נתמודד, נפעל על פי מה שהחוק מצווה ונשמור על הסדר החברתי". לדבריה, "החברה הישראלית חייבת להתמודד עם האלימות בכל תוקף".

 

רבין התייחסה לאלימות הפושה בימים האחרונים ביהודה ושומרון, ששיאם בדברים הקשים שהטיח אחד ממתנחלי חברון בחיילי צה"ל.

"אחד הגלים העכורים הם פורעי החוק בשטחים, אני רואה זאת בדאגה מיוחדת. מראות של התעללות בפלסטינים בשטחים ומתנחלים שמשתלחים בחיילים הם דברים קשים במיוחד", אמרה.

 

אתמול הזהיר ראש השב"כ, יובל דיסקין, מפני אפשרות שגורמים בימין הקיצוני יפגעו במנהיגים. בישיבת הממשלה, שעסקה בפריקת עול והפרת החוק על-ידי המתנחלים לאור האירועים האחרונים בחברון, אמר דיסקין: "השב"כ מזהה בקרב הקבוצה שמדברים עליה בימין הקיצוני, נכונות להשתמש בנשק חם. זאת, כדי לעצור תהליכים מדיניים ולפגוע במנהיגים פוליטיים. השב"כ מאוד מוטרד מהעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. "נושא את שרביט הדמוקרטיה"
צילום: שי וקנין
מומלצים