שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיפוץ "הבימה" יתייקר בעשרה מיליון שקל

  עלות עבודות הבנייה בתיאטרון הלאומי תגיע ל-86 מיליון שקלים מאחר והמתכננים לא לקחו בחשבון את שיפוץ ה"בימרתף" ואולם נוסף במתחם. ומי ישלם? התושבים, כמובן. עיריית תל-אביב: "החלטנו לעשות שיפוץ יסודי"

  שיפוץ תיאטרון "הבימה", שעלה למשלם המסים כ-76 מיליון שקלים, יצריך הוצאה של עשרה מיליון שקלים נוספים. הסיבה: בתכנון המקורי לא לקחה העירייה בחשבון שיפוץ של שני אולמות קטנים בתוך התיאטרון.

   

  מקרה דומה התרחש בעבר בשיפוץ תיאטרון "הקאמרי", שתקציבו גדל והלך כל שחלף הזמן, וכמו כן בשיפוץ בניין העירייה שהתחיל ב-180 מיליון, קפץ בהמשך ל-320 מיליון ויעמוד בסופו של דבר על סכום דמיוני שיתקרב לחצי מיליארד שקלים.

   

  מתברר שגם בתיאטרון "הבימה", המציאות בשטח עולה על התוכניות במשרד. לפני כמה חודשים אושרה סוף סוף תוכנית השיפוצים המאסיבית לתיאטרון, שבין היתר באה בעקבות אי עמידתו בדרישות בטיחות. התקציב שאושר היה לא פחות מ-76 מיליון שקלים, שימומן בחציו על ידי הממשלה וחציו על ידי עיריית תל-אביב.


  תוכנית השיפוץ העתידית. התייקרות משמעותית

   

  עם אישור התוכנית קמה ביקורת חריפה של חברי מועצה ואנשי ציבור בתל-אביב על הסכום האסטרונומי שמוציאה העירייה, במקום להשקיעו במקומות אחרים. על השיפוץ עצמו הופקדה מחלקת בינוי ותשתיות בעירייה בראשותו של ד"ר בני מאור. כבר כמה חודשים שהתיאטרון עצמו נשבר ונהרס מהיסודות, אבל כעת מתברר שכל זה לא מספיק כדי לסיים את כל השיפוץ בתיאטרון.

   

  לאחרונה הגישו המתכננים כאמור בקשה לתוספת של עשרה מיליון שקלים נוספים לשיפוץ האולמות הקטנים יותר: ה"בימרתף" ו"הייניקן", שלא נלקחו בחשבון בשיפוץ הראשוני. מכיוון שתוכניות השיפוץ כבר נסגרו על ידי הממשלה, מי שישלם את הסכום הזה יהיו תושבי תל-אביב בלבד.

   

  מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה: "כיכר התרבות סימלה מאז תכנונה על ידי סר פטריק גדס, הוגה "העיר הלבנה", את מרכזיותה של תל-אביב בתחום התרבות, האומנות והיצירה. העירייה החלה בחידוש כיכר התרבות לפני למעלה משנה, ובכלל זה כיכר התזמורת בעצובו של דני קרוון, בניית חניון תת קרקעי, חידוש גן יעקב, שיפוץ הרחובות ההיקפיים, שיפוץ תאטרון "הבימה" ועכשיו גם חידוש שני אולמות המרתף - "הבימה- הייניקן" וה"בימרתף". לשם השלמת פרויקט הבימה במלואו, החליטה העירייה להוסיף עשרה מיליון שקלים לתקציב שיפוץ התאטרון, ובאמצעות שני האולמות הנוספים תאפשר העירייה לציבור ליהנות ממגוון רחב אף יותר של חיי התרבות של תל-אביב-יפו".

   

  מנכ"ל עיריית תל אביב, מנחם לייבה מסר בתגובה: "כבר בתחילת הדרך ניסינו להגיע להסכמות ולאתר מקורות כספיים לשיפוץ האולמות הקטנים, החלטנו שברגע שאנו עושים שיפוץ כה מאסיבי לתיאטרון יש לעשות אותו ביסודיות בכל האולמות, וזה מה שאנו עושים. מדובר בפרויקט גדול שיהיה מוקד משיכה לאלפי מבקרים בדיוק כפי שהמשכן לאמנויות הבמה הפך לכזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבימה. עוד עשרה מיליון
  צילום: אביגיל עוזי
  לאתר ההטבות
  מומלצים