שתף קטע נבחר

נתניהו: העם חוזר; לבני: הפער מתבהר

"הצטרפו אלינו כוחות חשובים ואני מבטיח שיהיו עוד", התמוגג יו"ר האופוזיציה בישיבת הסיעה בכנסת. ברק: "בגין איש טוב, אך מדגיש את הקו המדיני של הליכוד". לבני: "הבחירה היא בין קיפאון והידרדרות - להתקדמות"

פחות ממאה ימים נותרו עד לבחירות לכנסת - והקמפיין כבר בעיצומו. בישיבות הסיעות בכנסת היום (ב') תקפו זה את זה שלושת הטוענים לכתר, והסבירו מדוע דווקא הם ראויים להחליף את ראש הממשלה, אהוד אולמרט.     

 

"הליכוד חוזר אל העם, והעם חוזר לליכוד", הצהיר בנימין נתניהו, כשהוא מסכם

יום מוצלח של "רכישות" למפלגתו. "העם חוזר לעמדות של הליכוד ולדרך הליכוד. הצטרפו אלינו כוחות חשובים, ואני מבטיח לכם שיהיו עוד", הוסיף.

 

"הימים האחרונים חידדו על מה הבחירות האלה בעצם", אמרה בתורה ציפי לבני. "גם לאור החברים החדשים שהצטרפו לליכוד, אין ספק שהבחירה שנעשית היום היא בין קיפאון מוחלט בשלב ראשון של כל תהליך מדיני והידרדרות לאחר מכן - לבין בחירה בדרך של קידום תהליכים, תוך שמירה על כל האינטרסים הביטחוניים והאסטרטגיים של ישראל באופן אחראי". כשהיא מתייחסת להצטרפותם של אישים מהימין, ובראשם בני בגין, לבנימין נתניהו, הוסיפה לבני: "בין אם מדובר בקריצת עין או באידיאולוגיה של הליכוד - על הרקע הזה הבחירה הופכת להיות מאוד חדה".

 

"בעצם אנחנו נמצאים במצב שהימין והליכוד רוצים להפסיק את הכל, ומצד

 שמאל אולי רוצים לוותר על הכל. אבל דרכנו היא לקדם את התהליכים באופן אחראי, באופן מושכל, באופן ששומר על האינטרסים. צריך לעשות את ההבחנה בין לדבר לבין לוותר", סיכמה לבני, כשהיא מזהירה מ"הסיסמאות והספינים" שבדרך.

 

גם אהוד ברק התייחס לגיוסים האחרונים של הליכוד, ואמר: "בגין הוא איש טוב, אך זה מדגיש את הקו המדיני של הליכוד ואת הקיפאון המדיני". היום, לאחר שלנתניהו ובגין הצטרפה גם דוברת צה"ל לשעבר מירי רגב, הצטרף לקדימה הדובר, המנכ"ל ויו"ר הרשות השידור והרשות השנייה לשעבר, נחמן שי.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יבואו עוד: נתניהו
צילום: ששון תירם
הבחירה ברורה: לבני
צילום: רויטרס
מומלצים