שתף קטע נבחר

ח"כ בן-ששון: השבוע נאסור על סקרים בפריימריז

ועדת חוקה, חוק ומשפט אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המטילה קנסות על חברות שיערכו סקרים בארבעת הימים שלפני הבחירות המקדימות למפלגות. בנוסף, הגדילה הוועדה את הקנס שיוטל על העוברים על החוק

ועדת החוקה, חוק ומשפט אישרה הבוקר (יום ג') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק האוסרת פרסום תוצאות סקרים על הבחירות המקדימות למפלגות (פריימריז) בארבעת הימים שלפני ההצבעה. יו"ר הוועדה, ח"כ מנחם בן-ששון (קדימה), אמר כי בכוונתו להביא את הצעת החוק לאישור סופי במליאת הכנסת עוד השבוע.

 

הצעת החוק, שהיא פרי יוזמתו של יו"ר ועדת הפנים, ח"כ אופיר פינס (עבודה), כללה במקור הטלת קנס של 22 אלף שקלים על חברות שיפרסמו סקרים בארבעת הימים שלפני הבחירות המקדימות. ועדת החוקה החליטה להחמיר את הענישה שהציע פינס ולהעמיד אותה על סכום מרתיע יותר - 67 אלף שקלים.

  

קידום ההליכים לאישור ההצעה האוסרת פרסום סקרים בימים שלפני פריימריז, באה בעקבות כישלון הסקרים בפריימריז של קדימה לפני כחודש וחצי. בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "פרסום סקרים יומיים בתקופה שלפני בחירות מקדימות, הנוגעים לבחירות אלו, עלול להשפיע על אופן הבחירה".

  

סוקרים בכירים אמרו בעקבות כישלונם לחזות את תוצאות הפריימריז בקדימה, כי חיזוי תוצאות בבחירות מוקדמות הוא דבר בעייתי. "צריך לקחת בחשבון שכל בן אדם יכול להחליט כיצד יענה בסקר. הבעיה היא שיש אוכלוסייה שאינה עונה לסקרים או שלא אומרת את האמת, זאת הטייה. לא משנה כמה אנשים נוסיף למדגם, כל עוד עדיין יש את האוכלוסייה שלא עונה נכונה זה לא יעזור", הסכימו כמה מהם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-ששון. סכום מרתיע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים