שתף קטע נבחר

מטה אובאמה: לא הבטחנו את י-ם לאבו מאזן

הפרסום בלבנון על "הבטחה סודית" של המיועד לנשיאות, לפיה הוא תומך בזכויותיהם במזרח ירושלים, עורר זעם והכחשות נמרצות משני הצדדים: "מדובר בסילוף"

ברק אובאמה הבטיח לאבו מאזן ירושלים פלסטינית? שני הצדדים מכחישים. במטהו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות הגיבו בזעם לפרסומים על כך הבוקר (יום ג') בעיתון לבנוני, ואמרו ל-ynet: "זה שקר". גם בלשכת הנשיא הפלסטיני דחו את הדיווח.

 

מקורות ברמאללה מסרו לעיתון "אל אחבאר" כי אבו מאזן וראש ממשלתו, סלאם פיאד, מצפים לנצחונו של אובאמה, "למרות נטייתו הרבה לישראל". לפי הדיווח, אובאמה הצהיר באוזני השניים - תוך שהוא מבקש לשמור על הדברים בסוד ולא לפרסמם בכלי התקשורת - כי הוא "תומך בזכויותיהם של הפלסטינים במזרח ירושלים וכן בזכותם למדינה יציבה וריבונית".

 

דניס רוס, שהיה השליח המיוחד של הנשיא קלינטון למזרח התיכון, ומשמש כאחד מיועציו הבכירים של אובאמה בנושאי חוץ, נכח בעצמו בפגישה שהתקיימה בין אובאמה לאבו מאזן במהלך ביקורו של הסנטור מאילינוי בישראל.

 

רוס פרסם הודעה וקבע: "אני מצהיר באופן חד-משמעי שלא ניתנו הבטחות סודיות ושלא התקיים כל דיון על ירושלים, הדיווח הזה הוא כוזב".

 

גם יועצו המדיני של אבו מאזן, נימר חמאד, פרסם בצהריים הודעתו הבהרה לדיווח ב"אל אחבאר": "הדברים ששויכו לסנאטור אובאמה חסרי כל בסיס. האמת היא כי הסנאטור אובאמה הבטיח לאבו מאזן בעת פגישתם ברמאללה כי אם ייבחר למשרת הנשיאות יפעל להתניע את תהליך השלום על בסיס תוכנית מפת הדרכים וההסכמים שנחתמו בעבר בין שני הצדדים. אנו מגנים את סילוף הדברים של הנאטור אובאמה וכל ניסיון להוליך שולל את דעת הקהל בדברים חסרי כל יסוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה. הכחשות גורפות
צילום: AFP
אבו מאזן. יסתפק במפת הדרכים
צילום: רויטרס
מומלצים