שתף קטע נבחר

קניה צוהלת על הניצחון: "נפלא, הוא עשה זאת!"

בני משפחתו של ברק אובאמה היו מלאי אושר כאשר עם שחר התברר שהסנאטור הצליח בתום מסע בחירות ארוך לעשות היסטוריה ולהיבחר לנשיא השחור הראשון של ארצות הברית

בקניה, המדינה שממנה הגיע אביו של ברק אובאמה, לא הצליחו לעצום עין הלילה (יום ד'), ונצמדו לרדיו ולמסכי הטלוויזיה. בני משפחתו של אובאמה היו מלאי אושר כאשר עם שחר התברר שהסנאטור הצליח בתום מסע בחירות ארוך לעשות היסטוריה ולהיבחר לנשיא השחור הראשון של ארצות הברית.

 

"אנחנו מאושרים שאנחנו נמצאים כאן בביתו של אבי, וחוגגים את ניצחונו של אובאמה. כפי שניתן לראות - כולם כאן מאושרים. אלה בשורות נפלאות. זה נפלא. הוא ניצח! אלה חדשות מרעישות! הוא עשה זאת", אמר סאדיק אובאמה, אחיו-למחצה של אובאמה.

 

הבחירות בארה"ב - סיקור מקיף ב-ynet:

 

בתקופה שקדמה לבחירות, הפך אובאמה לגיבור של הקנייתים. תמונותיו ושלטים הנושאים את דמותו הפכו למחזה נפוץ.    

"אני לא עייפה, למרות שצפיתי בתוצאות כל הלילה", אמרה ג'וסיאה אוטופה בת ה-30 מניירובי, בירת קניה. "נישאר פה עד הבוקר", הבטיח תושב אחר, סאם אומה, בן 32. בשכונת קיברה בניירובי, אחת משכונות העוני הגדולות באפריקה, שרפו תושבים צמיגים, אחזו בשלטים של אובאמה ונופפו בדגלי ארה"ב.

 

אובאמה פופולרי לא רק בקניה, כי אם במדינות נוספות באפריקה, המצפות ממנו לעמוד לצדן - כאשר ייכנס לבית הלבן - ולשתף את היבשת השחורה בעושר של אמריקה.   


קניה צוהלת ושמחה - אובאמה זכה (צילום: רויטרס) 

 

סמואל קונטה, מעורכי העיתון "ניו סיטיזן" בסיירה לאון, אומר: "לאובאמה, בהיותו אפריקני בחלקו, יש מחויבות להיות מעורב באפריקה. הציפיות של האפריקנים גבוהות מאוד, אנחנו מאמינים שהוא ישנה את המצב החברתי והכלכלי של האפריקנים".

 

ברק אובאמה הוא בנם של גבר שחור מקניה ואשה לבנה מקנזס, שהכירו באוניברסיטת הוואי, שעומד לעשות היסטוריה. הוא נולד בהוואי ב-4 באוגוסט 1961, אך הנישואים של הוריו לא החזיקו מעמד. האב, ברק, חזר לקניה ומת בתאונת דרכים. האם, אן, נישאה למוסלמי ועברה להתגורר עימו באינדונזיה. בבגרותו, עקר לניו-יורק והשלים שם תואר ראשון באוניברסיטת קולומביה היוקרתית ב-1983. לאחר לימודיו, השתקע בשיקגו, שם עבד למען הקהילה בדרום העני של העיר.

 

בכפר קוגלו, שבו נולד אביו של ברק אובאמה, נערכת המשטרה בכוחות מתוגברים, כדי למנוע מכלי התקשורת ומאחרים להציק לסבתו החורגת, שרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק אובאמה הלילה
צילום: AP
תושבים צופים בחדשות, הלילה
צילום: רויטרס
מומלצים