שתף קטע נבחר

20 אחוזים מהגולשים משתמשים ב-Firefox

מנתונים חדשים של חברת Net Application עולה כי חמישית מהגולשים בחרו Firefox. בקרוב בדפדפן החופשי: גלישה במצב "פורנו", לפרטיות מירבית

שיעור המשתמשים בדפדפן החופשי Mozilla Firefox הגיע ל-20 אחוזים בשבועות האחרונים, לפי מידע שנאסף על-ידי חברת Net Applications. לפי הנתונים, מדובר בעלייה של שני אחוזים מאז יוני האחרון, אז הגיע Firefox לנתח של 18 אחוזים מהגולשים.

 

ב-Cnet מפרשים כי ההגעה ל-20 אחוזים מהמשתמשים היא ציון דרך משמעותי בהיסטוריה של דפדפן הקוד הפתוח, והוכחה לכך שהוא יכול להמשיך ולצמוח - למרות התחרות העיקשת מצד מיקרוסופט, שמשלבת מראש את הדפדפן שלה, Internet Explorer, במערכות ההפעלה שלה.

 

ב-ZDnet, באווירת הבחירות הנוכחית, גורסים כי "העם הצביע ברגליים ל-Firefox", ומוסיפים כי הנהירה ל-Firefox עשוייה לשכנע מפתחים וחברות להתאים את האתרים שלהן לדפדפנים אלטרנטיביים.

 

במקביל להכרזות על העלייה בהיקף השימוש, מוזילה הודיעה על שיחרור גירסת בטא נוספת, שנייה במספר, של  3.1 Firefox. הגירסה החדשה תכלול, בין היתר, "מצב פרטיות" (שכונה גם "מצב פורנו"), המאפשר גלישה ללא שמירת הסטוריה, שמות משתמש, סיסמאות, מילות חיפוש וקבצי Cookie. התכונה מגיעה ל-Firefox באיחור מסויים, יש לציין, אחרי שכבר נכללה ב-Safari של אפל, Chrome של גוגל ובגירסת הבטא של Internet Explorer 8 של מיקרוסופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמישית מהגולשים הצביעו Firefox
מומלצים