שתף קטע נבחר

שוב: קטטה אלימה בישיבת פוניבז' בבני-ברק

הסכסוך המתמשך על השליטה בישיבת פוניבז' בבני-ברק שוב גלש לעימות אלים. הפעם גם עפו כיסאות וספסלים מהקומה השנייה אל קומת הקרקע. שניים נעצרו

שמח בישיבה. כיסאות, ספסלים וגם שקיות מים הושלכו אמש (שבת) לעבר מתפללים בישיבת פוניביז' בבני ברק. ליחס דומה זכו גם שוטרים שהגיעו למקום ונאלצו להשתמש בגז מדמיע. ליד הישיבה הם עצרו חשוד אחד, ומאוחר יותר נעצר צעיר נוסף.

 

הרקע למהומות הוא ככל הנראה הסכסוך הממושך על הנהגת הישיבה בין תומכי הרב אליעזר כהנמן ובין תומכי הרב שמואל מרקוביץ'. אתמול בערב התקבל דיווח על הפרת הסדר והתפרעות בישיבה. לשוטרים נמסר כי תלמידים עלו לקומה השנייה בישיבת פוניבז' והשליכו חפצים ושקיות מים אל קומת הכניסה. כמו כן דווח כי אספקת החשמל למבנה נותקה.


הישיבה בבני-ברק

 

ניידת של משטרת מרחב דן שהגיעה למקום בעקבות התלונה הבחינה בבנימין מינצר, תלמיד הישיבה בן 18, שעל-פי החשד היה שותף להתפרעויות. השוטרים החליטו לעכב אותו לחקירה, ואז החלה התפרעות המונית - ולעבר הניידת הושלכו חפצים כדי למנוע את המעצר - אך השוטרים נחלצו מהמקום.

 

בהמשך הלילה הגיעו כמה חרדים נוספים מהישיבה כדי לברר מה עלה בגורלו של מינצר ואז התברר למשטרה שאחד מהם, דב רוב (20) - גם הוא מתלמידי הישיבה ועל-פי החשד קשור לקטטה. רוב נעצר לחקירה והיום הובא יחד עם מינצר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

 

פרקליטתם של החשודים, עורכת הדין קרן נחמן, אמרה בדיון כי מדובר בשני בחורים שאינם מסוכנים, לא השתתפו

בהתפרעויות וניתן לשחרר אותם. על-פי הנטען, דב הגיע למשטרה אך ורק כדי לתת עדות ולספר שמינצר לא עשה דבר וחצי דבר במהלך המהומה.

 

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דורית רייך-שפירא, לא הסכימה עם הפרקליטה וקבעה כי בשלב זה קיים ביסוס לחשדות המיוחסים להם. היא קבעה כי  יש להאריך את מעצרם בשלושה ימים כדי לאפשר למשטרה להמשיך בחקירה ללא הפרעות. עוד ציינה השופטת שהאווירה הסוערת והעוינת, הגובלת באלימות וביצוע מעשי עבירה, כבר הגיעה לשולחן בית המשפט יותר מפעם אחת - ובנסיבות אלה לא ניתן להבטיח את המשך החקירה אם ישוחררו השניים.

 

לפני כשבועיים וחצי נרשמה קטטה המונית נוספת, זאת לאחר שרבנים פסקו כי אנשי הרב מרקוביץ' הם אלה שינהלו את התפילה. אנשי הרב כהנמן הגיעו למקום וניסו "לפוצץ" את התפילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים