שתף קטע נבחר

פנינה רוזנבלום חוזרת לליכוד: באתי מלמטה

אחרי השר לשעבר דן מרידור, הודיעה פנינה רוזנבלום כי היא חוזרת לשורות המפלגה. היא סיפרה כי "הצליחה לצאת מהצריף הנוראי בפתח-תקווה, אך לא שכחה מאיפה באה". על לבני אמרה: "אני שמחה שהיא הגיעה רחוק, אבל חסר לה ניסיון"

הוורוד חוזר ללחיים של הליכוד: אשת העסקים וחברת הכנסת לשעבר, פנינה רוזנבלום, הודיעה בצהריים (יום א') כי בכוונתה להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. במסיבת עיתונאים שכינסה בתל-אביב אמרה כי "כאשה שבאה מלמטה, באמת מלמטה, ועברה דרך לא קלה, ארוכה וקשה, עם הרבה מאד מכשולים בדרך, אני יודעת שכל אחד שבא מהרקע שבאתי, ועם עבודה קשה, נחישות ורצון - יכול להצליח".

 

רוזנבלום סיפרה כי הצליחה "לצאת מהצריף הנוראי בפתח-תקווה" וחשוב לה לגרום לכך שלאחרים יהיו חיים יותר קלים משאלה שהיו לה. "אני למען העם ומעולם לא שכחתי מאיפה באתי", אמרה. "אני לא באה לכנסת כי אני צריכה כיסא מרופד או מתוך אינטרס. יש לי כסא מרופד מאוד ונוח בבית. אני מאמינה שאם אצליח להעביר חוק אחד שיעשה לאנשים טוב יותר, אוכל להעניק בחזרה לציבור שעשה כל כך הרבה למעני".

 

במסיבת עיתונאים שכינסה הציגה רוזנבלום את המצע שלה, שכולל בין היתר קידום תהליך השלום במזרח התיכון, קידום החינוך בישראל והעצמת הכלכלה. "דעותיי בנושא ביטחון מדינת ישראל יצטרכו להישמע", אמרה, "אני בעד עיקרון ההדדיות, - אין חד-צדדי, אין אתה תקבל הכל ואני לא, ואין כזה דבר תהליך שלום כשיש טרור".

 

רוזנבלום העידה על עצמה שהיא "לא פנאטית". לדבריה, בעניין חלוקת ירושלים לא תתפשר, אך בשאר הנושאים היא מוכנה להתגמש. "גם בגין, הגדול במנהיגי ישראל, ידע להתפשר ולעשות שלום", אמרה.

 

ללבני חסר ניסיון

בסוגיית החינוך אמרה רוזנבלום כי תילחם על צמצום מספר התלמידים בכיתות, ותפעל למיגור נגע האלימות והסמים. היא הוסיפה כי גם תייצג את הנשים ואת קולן. על הקולגות הנשיות שלה, מירי רגב ולימור לבנת, אמרה: "כל אישה וכבודה, אבל היתרון שלי לעומתן הוא מעולם העשייה שלי. 20 שנה אני אשת עסקים מצליחה, 45 אלף איש הצביעו בשבילי, הליכוד צריך אנשים שמביאים קולות ועם ניסיון בשטח".


רוזנבלום במסיבת העיתונאים (צילום: ירון ברנר) 

   

על לבני אמרה: "אני נורא שמחה שיש אשה כמוה שהצליחה להגיע לאן שהגיעה. ובכל זאת, אני חושבת שהיום, בתקופה כה קשה כלכלית וביטחונית, חשוב שמי שבראש יבוא עם ניסיון. אני חושבת שאולי בעתיד תהיה ראש ממשלה אישה אבל יקח עוד קצת זמן".

  

לפני כשבועיים ביקרה רוזנבלום בפתיחת מושב הכנסת. בזמן נאום נתניהו היא התפרצה כלפי המפריעים, ואמרה: "מה כולכם מתלהמים, תנו לבוחר להחליט. בשביל זה יש בחירות". צעקתה עוררה פרצי צחוק רבים - וגם יו"ר הכנסת, דליה איציק, ונשיא המדינה, שמעון פרס, לא הסתירו את חיוכיהם.

 

הליכוד מרחיב את הרשימה

מוקדם יותר היום הודיע השר לשעבר דן מרידור, על הצטרפותו לליכוד. השניים הם רק התוספת האחרונה במסע הרכש של הליכוד לקראת הבחירות ב-10 בפברואר.

 

ד"ר בני בגין הודיע בשבוע שעבר כי בכוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה.

בהופעה משותפת עם יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, ניסה בגין לשים סוף למחלוקות העבר: "אני לא זוכר את כל מה שאמרתי. ביבי התבגר ב-10 שנים ואני הזדקנתי ב-10 שנים, ככה צריך להסתכל על הדברים".

  

הבאה בתור להצטרף לתנועה היתה דוברת צה"ל לשעבר מירי רגב. גם היא כינסה מסיבת עיתונאים עם נתניהו כדי להכריז רשמית על הצטרפותה למפלגת האופוזיציה. תא"ל (מיל') רגב הצהירה: "לא יכולתי לבטא את עמדותי בתחום הפוליטי עד היום, אך דרך הליכוד שיקפה את דרכי לאורך כל השנים. יכולתי לעשות לביתי אך ביתי הוא מדינתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוזנבלום. "יודעת מאיפה באתי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים