שתף קטע נבחר

4 שנות מאסר לעד המרכזי בפרשת הירשזון

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון שנחתם עם ראש אגף הכספים בהסתדרות העובדים הלאומית, עובדיה כהן, וגזר עליו ארבע שנים ושמונה חודשי מאסר. השופט: "חומרת מעשיו בולטת למרחוק. מעשים אלו היו צריכים להובילו אל מאחורי חומות הכלא לשנים ארוכות וממושכות"

השר לשעבר אברהם הירשזון הולך ומסתבך. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים (יום א') ארבע שנים ושמונה חודשי מאסר בפועל על עובדיה כהן, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון כי במהלך עבודתו כראש אגף הכספים בהסתדרות העובדים הלאומית גנב עשרה מיליון שקלים. כהן נחשב לעד המרכזי נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון.

 

בית המשפט הרשיע לאחרונה את כהן במסגרת הסדר טיעון בגניבה והלבנת הון. כהן שימש כראש אגף הכספים בהסתדרות העובדים הלאומית וכיו"ר עמותת ניל"י עד שנת 2003. הוא הודה בגניבה של מיליוני שקלים שחלק מהם הועברו להירשזון.  העבירות שבהן הורשע: גניבה בידי מנהל, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

על פי כתב האישום המקורי, במהלך שנת 98' קשר הירשזון - ביחד עם כהן ועם גדעון בן צור, מנהל החשבונות (שנפטר מאז) - לגנוב ולהוציא במרמה כספים רבים מההסתדרות ומעמותת ניל"י, אשר הפעילה רשת של גני ילדים ומכוני יום והייתה בבעלות ההסתדרות. במהלך התקופה הנסקרת באישום - גנב הירשזון סכומים של כ-4 מיליון שקלים מתוכם כ-2.5 מיליון שקלים עבור כיסו הפרטי.

 

השופט דוד רוזן, קיבל היום את הסדר הטיעון בפרשה וכתב בהחלטתו, "כהן גזל מכספי הקופה הציבורית מיליוני שקלים והשתמש בנגישותו ובמיומנותו למימוש זממו – ביצוע גניבה של מיליוני שקלים במירמה, זיוף והלבנת הון".

 

השופט הוסיף, כי "חומרת מעשיו בולטת למרחוק. מעשים אלו היו צריכים להובילו אל מאחורי חומות הכלא לשנים ארוכות וממושכות. הוא ניצל את תפקידו הרם לגניבה לטובת פרטים מושחתים כמותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדיה כהן
צילום: עופר עמרם
אברהם הירשזון
צילום: יוסי בן דוד
מומלצים