שתף קטע נבחר

אורלב על נאום אולמרט: רבין מתהפך בקברו

ראש הממשלה קרא בטקס האזכרה הממלכתי ליצחק רבין "לוותר על חלקי מולדת, גם בירושלים", ובימין מיהרו להגיב. ח"כ ארדן מהליכוד קרא "לוותר בהקדם על אולמרט" ואילו ח"כ אורלב טען, כי אולמרט עקף את רבין משמאל

קריאתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בטקס האזכרה הממלכתי ליצחק רבין, לקבל הכרעה מדינית "ולוותר על חלקי מולדת עליהם חלמנו", הכתה הערב (יום ב') גלים במערכת הפוליטית והתגובות לא איחרו לבוא.

 

ח"כ זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי "רבין מתהפך בקברו, לאחר שאולמרט עקף אותו משמאל". לדבריו, "שתיקת הכבשים של ראשי קדימה נוכח הצהרות אולמרט בערוב ימיו הפוליטיים, הופכת אותם לשותפים לעמדתו".


ראש הממשלה בטקס האזכרה הממלכתי (צילום: פלאש 90) 

 

סגן ראש הממשלה, יו"ר ש"ס השר אלי ישי, תקף אף הוא ואמר, כי "חבל שיש מי שבשם זכרו של רבין, מנסה לעצב מדיניות פסולה. שוב אנחנו רואים קמצוץ מהכוונות הנסתרות, שיש מי שרוצה לעולל לירושלים". לדבריו, "כאשר ביל קלינטון ביקר בכנסת, אמר רבין ז"ל שירושלים אינה עניין למשא-ומתן".

 

"הוא מוכן לפגוע בבירת ישראל"

ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) אמר, כי "יש לוותר בהקדם על אולמרט כראש ממשלה, שכדי להשכיח את חקירותיו וכישלונותיו מוכן לפגוע בבירת ישראל ולמכור כל ערך חשוב ליהדות למרות שדרך הכניעה שהוא הציע הביאה רק ליותר קורבנות".

מאיתך, תנועת "שלום עכשיו" הגדירה נאום ההספד שנשא ראש הממשלה כ"היסטורי". יחד עם זאת, מצרים בתנועה על העובדה שאולמרט "חזר בתשובה" רק בשלהי כהונתו.

 

בהספד שנשא אולמרט בטקס האזכרה הממלכתי לזכר ראש הממשלה יצחק רבין, שנערך בהר הרצל, דיבר אולמרט על הצורך בוויתור על חלקי מולדת, ובכלל זה - העברת שכונות ערביות בירושלים לידי הפלסטינים. "מזה שנות דור מתנהל בארץ ויכוח שהולך ומחריף לגבי מה שנכון שיהיה במדינה. מאז רצח רבין לא קהה הויכוח אלא החריף", אמר אולמרט, "קווי המחלוקת לא הטשטשו, אלא הפכו חדים יותר".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה, רוני סופר ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. "אולמרט עקף אותו משמאל"
צילום: גיל יוחנן
צילום: קובי קנטור
ארדן. הכניעה מסוכנת
צילום: קובי קנטור
ישי. תקף את אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים