שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יום השנה לערפאת: חמאס מונע עצרת זיכרון בעזה
  הפלסטינים יציינו בעצרת מרכזית ברמאללה את יום השנה הרביעי למותו של יו"ר הרשות הקודם. ברצועת עזה מונע חמאס בכוח התקהלות של אנשי פתח

  ברשות הפלסטינית יציינו היום (ג') ארבע שנים למותו של ראש אש"ף ונשיא הרשות לשעבר, יאסר ערפאת. ברצועת עזה מנעו אנשי ביטחון מן החמאס מקבוצות צעירים ותלמידים תומכי פתח לקיים תהלוכות ספונטניות.

   

  עדי ראייה מסרו כי בכמה מקרים השתמשו אנשי חמאס בכוח וכי שוטרי התנועה תלשו דגלי פתח ותמונות של ערפאת שהיו תלויים על בתים. בעל בית שסירב להוריד את התמונה נלקח לחקירה.

   

  ברשות הפלסטינית כבר ציינו בימים האחרונים את מותו של ערפאת בסדרת אירועים, אך העצרת המרכזית צפויה להיערך היום ברמאללה, ליד מתחם קברו. עצרות נוספות יתקיימו באזורים שונים ביהודה ושומרון. 

   

  כאשתקד, גם יום השנה הנוכחי מתקיים בצל הפילוג הפנים-פלסטיני, ועל רקע המשך שליטת חמאס ברצועה. בשנה שעברה מאות אלפים השתתפו בעצרת ברצועה - אך השנה כבר הכריז חמאס על מצב כוננות בקרב מנגנוני הביטחון, והודיע שימנע כל ניסיון התקהלות מצד אנשי פתח.

   

  משרד הפנים של החמאס אף הודיע שעצר כמה אנשי פתח אשר הודו בתכנון הפרות סדר

  ופיגועים לקראת יום השנה הרביעי. בפתח גינו בחריפות את החלטת החמאס לאסור את העצרת. בשעה 12:00 בצהריים תתקיים דקת דומייה ברחבי השטחים. 

   

  בכלי התקשורת הפלסטינים שבה והופיעה לאחרונה הטענה כי ערפאת הורעל למוות. נציג אש"ף באו"ם לשעבר, נאסר אל קודווה, קרוב משפחתו של ערפאת, אמר כי בקרוב תיוודע סיבת המוות האמיתית של ערפאת, ואופן הרעלתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ערפאת. ארבע שנים למותו
  צילום: איי פי
  העצרת בשנה שעברה
  צילום: רויטרס
  מומלצים