שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צור משלהן

  לקראת המופע "נשים שרות ערן צור", בניהולה המוזיקלי של מרינה מקסימיליאן בלומין, קבלו ביצוע מיוחד לשירו של צור "שולחן הכתיבה", בביצוען של מרינה, איה כורם ואונילי

  "נשים שרות ערן צור". נשמע מוזר, נכון? קודם כל, ערן צור מעולם לא זכה לערב מחווה שכזה ובנוסף, מדוע דווקא נשים? בתוכנית האמנותית של הפסטיבל השנתי "הפסנתר מארח", החליטו להפיק ערב שכזה, בנימוק ש"בשיריו של צור מתגלה אותה קוטביות מעניינת. בשירתו, מתבטא הצד הזכרי, המחוספס והחודרני וכשאותן המילים מבוצעות בידי נשים, מתגלה הצד הרך והמכיל של יצירתו". במוצ"ש (15.11), הערב האחרון בפסטיבל, ייערך במרכז סוזן דלל ערב המחווה, בו צור לא ייקח חלק פעיל, אלא יצפה מהשורות הראשונות. 

   

  לכבוד האירוע, הנה ביצוע משותף ומיוחד ל-ynet של מרינה מקסימיליאן בלומין, איה כורם והזמרת והיוצרת אונילי ל"שולחן הכתיבה". השיר כבר קיים הופעת אורח ב"פסטיבל הפסנתר" לפני חמש שנים, במסגרת המופע המשותף של ערן צור ושלומי שבן, "הוא והוא".

   

  מקסימילאן בלומין, שיצאה השנה במופע בכורה, לא רק משתתפת במופע, אלא גם מפיקה אותו מוזיקלית. זו הפעם הראשונה שהיא אחראית ויוזמת פרויקט מסוג זה. למעלה מכך, זו הפעם הראשונה שאחד הפיינליסטים מ"כוכב נולד" זוכה למעמד שכזה.

   

  בהפקת הפסטיבל מספרים כי למקסימילאן בלומין ניתנה יד חופשית לעשות מה שהיא רוצה מבחינה מוזיקלית עם הבנות. אגב, צור ומקסימילאן בלומין כבר שיתפו פעולה באירוע שנשא אופי נשי. המדובר במופע לרגל יום האישה שנערך לפני כמה חודשים באוניברסיטת תל-אביב, בניהולו המוזיקלי של שלומי שבן. באירוע ביצעו האחד את שיריו של השני ושרו יחד את "צער לך". מלבד מקסימילאן בלומין, כורם ואונילי, תגיע אל הבמה במוצ"ש גם טל גורדון. צפייה נעימה.

   

   

  שולחן הכתיבה / מילים: ערן צור / לחן: יובל מסנר

  צריך שוב לקנות נייר לכתיבה

  המחברת הזאת נגמרה

  כתבתי המון אחרי מה שקרה

  מין יומן

   

  כותב את המילים

  מסתכל על עצמי

  חושב שאני האדם החופשי

  יושב על כסא מול שולחן הכתיבה

  וכותב

   

  ובעוד שאני שומר על עצמי

  לא ליפול לתהום

  עומדת שתוקה מאחורי הפינה

  החיה השחורה

   

  והיא מפתה אל תוך מלונה

  ושם מכריחה לחדור לתוכה

  יושב על כסא מול שולחן הכתיבה

  וכותב

   

  אולי בעצם כלום לא קרה

  אולי זה רק אני שכותב

  החיה השחורה נעלמה

  במקומה נכנס הכאב

   

  כותב את המילים

  מסתכל על עצמי

  אני לא בדיוק האדם החופשי

  שיושב על כסא מול שולחן הכתיבה

  וכותב 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרינה. לראשונה מנהלת מוזיקלית
  צילום: עילי קמחי
  צילום: מור אלזון
  צור. יצירות עם צד רך ומכיל
  צילום: מור אלזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים