שתף קטע נבחר

מתח בעבודה: האם אילון יודיע לברק על עזיבתו?

השר עמי אילון ויו"ר המפלגה, אהוד ברק, ייפגשו הלילה. דוברו של אילון הכחיש שמועות לפיהן לא יתמודד בפריימריז. הערכות: אם יעזוב, הוא עשוי לחבור למרצ או לקדימה

האם תאבד היום מפלגת העבודה את אחד מנכסיה הבולטים? מתח רב מורגש בעבודה לקראת פגישה המתוכננת ללילה (יום ג') בין יו"ר המפלגה, השר אהוד ברק, לבין השר עמי אילון. אחרי הצהריים נפוצו שמועות עקשניות במערכת הפוליטית לפיהן אילון מתכוון להודיע כי החליט שלא להתמודד בפריימריז על מקום ברשימת המפלגה לכנסת. דוברו של אילון, קובי אלון, הכחיש זאת בתוקף.

 

בין ברק לבין אילון שוררת מתיחות רבה זה זמן רב. אילון חש מרמור על התנהלותו של ברק, ועל כך שלטענתו אינו משותף בניהול המפלגה.

 הוא אף מתח מספר פעמים ביקורת חריפה על מצבה של המפלגה תחנת הנהגתו של ברק, ובראיון ל-ynet לפני מספר חודשים אמר: "לא חשבתי שנהיה במצב הקשה הזה שנה אחרי שהוא נבחר".

 

במידה שיחליט אילון לעזוב את ביתו הפוליטי בשנים האחרונות, הוא צפוי להתמודד בכל זאת בבחירות הקרובות, ובפניו עומדות מספר אפשרויות. במערכת הפוליטית העריכו כי ייתכן שיחבור למרצ, ולתנועת השמאל החדשה שמוקמת בימים אלה, ואמורה להשתלב בצורה זו או אחרת עם מרצ. יו"ר מרצ, חיים אורון, קיים לאחרונה שיחות עם אילון ועם אישים נוספים בעבודה, במטרה לשכנעם להצטרף למרצ.

 

לפי הערכה אחרת, אילון יחליט לחבור לקדימה ולציפי לבני. בתקופה האחרונה קיים אילון שיחות עם יועצה של לבני,

 אמיר גולדשטיין, חברו האישי זה שנים רבות. מקורבים ללבני אמרו שאין הסכמה על הצטרפות אילון למפלגה וכי השיחות "חבריות". אילון עשוי גם לבחור בסופו של דבר במסגרת אחרת.

 

בחודש אוגוסט עמד אילון במרכזו של פולמוס בעבודה בשאלת איחוד אפשרי עם קדימה. אז אמר ל-ynet גורם בכיר בעבודה כי שוחח עם אילון שהציע - נוכח מצבה העגום של המפלגה - לשקול לחבור ללבני.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמי אילון. לאן עכשיו?
צילום: דודי ועקנין
ברק. החיוך יירד מהפנים?
צילום: ירון ברנר
מומלצים