שתף קטע נבחר

לימור לבנת עתרה שוב בעניין יועצי ברק

לאחר שבג"צ דחה את עתירתה הקודמת, מצטטת לבנת כתבות שפורסמו בתקשורת, ובהן, לטענתה, הוכחות לכך שמשה גאון, טל זילברשטיין ויוני קורן מנהלים עבור ברק את נושא ההסברה בפסגה

שעות ספורות לאחר שדחה בג"צ את עתירתה של ח"כ לימור לבנת שדרשה לאסור על ראש הממשלה להעסיק כיועצים בקמפ דייויד את אנשי העסקים טל זילברשטיין, משה גאון ויוני קורן, הגישה היום (יום ד') לבנת עתירה נוספת בעניין.
בעתירה השנייה טוענת לבנת, יחד עם עמותת "בצדק", כי בית המשפט קיבל את דבריו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, שהכחיש שאנשי העסקים ממונים על ההסברה מטעם ראש הממשלה ושהם משתמשים ברכוש המדינה. לחיזוק טענותיה, הגישה לבנת העתקים מכתבות שהתפרסמו בתקשורת האלקטרונית והכתובה, ובהן דוגמאות המוכיחות, לטענתה, כי אנשי העסקים נכנסים למתקני המדינה ונותנים הוראות לעובדי מדינה.
בעתירה מסבירה לבנת כי החלטת בית המשפט העליון, בראשות השופטת דליה דורנר, ניתנה "בהסתמך על תצהירו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה". לבנת מבקשת לבטל את ההחלטה "הואיל והנתונים העובדתיים שפורטו בתצהיר זה אינם מדויקים, בלשון המעטה".
באשר לטענה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, כי זילברשטיין וגאון אינם מרכזי ההסברה בארץ, וכי הממונה על ההסברה בארץ הוא דוד זיסו, מציגה העתירה קטע מכתבה של קרן נויבך בערוץ 1 בו נאמר כי "כולם יודעים למשל שמשה גאון הוא האיש שמרכז את ההסברה מירושלים ולא דוד זיסו". גם תמליל כתבתם של עמנואל רוזן וציפי ברנד ששודרה בערוץ 2 מצוטטת בעתירה: "בעניין משה גאון וטל זילברשטיין שולל היום קוצ'יק את הטענה שהם מרכזים את עבודת ההסברה מטעם הממשלה בארץ. ראש הממשלה עך המטוס אמר דברים הפוכים מפורשות".
בנוגע לתפקודו של יוני קורן, מצטטת העתירה את קוצ'יק שאומר "קורן אינו נותן כל הנחיות לעובדי מדינה. לטענת העותרים הוא מרכז את עבודת ההסברה בוושינגטון. טענה זו אינה נכונה עובדתית. הוא אינו יושב בשגרירות ישראל בוושינגטון". העתירה מצטטת שוב את הכתבה מערוץ 2: "כתבים שנכנסו לשגרירות מספרים כי קורן נמצא שם מדי יום, גם דואר הוא מקבל שם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
לבנת. לא מוותרת
צילום: אורן אגמון
זום 77
קוצ`יק. מכחיש
זום 77
מומלצים