שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסע לאפסילון עם אמן הרחוב נסקה

  תערוכת יחיד ראשונה לאמן הרחוב נסקה בגלריית אורבניקס. בבסיס התערוכה: מסע לתוך עולם דמיוני של כוכב אפסילון, ובו מאבק של כוחות הרשע וכוחות הטוב

  גלריית אורבניקס תציג החל מיום חמישי הקרוב תערוכת יחיד ראשונה לאמן הרחוב נסקה (Nesca). התערוכה תיקרא The Leaders of Epsilon ותעסוק בכוכב אפסילון, עולם דמיוני פנטסטי המתקיים בגלקסיה אחרת, הרחק מכדור הארץ ובמרכזו מאבק קיומי בלתי פוסק בין כוחות הרשע והטוב על שררה וכוח, דרך השליטה על מאגרי קריסטלים המייצגים ספקי אנרגיות וחיים.


   

  אופן השימוש בקריסטלים מוביל למחלוקת קשה ולמלחמה ארוכת שנים בין תושבי אפסילון, אלו המוצאים בקריסטלים מקור בלתי נלאה לאנרגיה חיונית ופרודוקטיבית, לבנייה ושגשוג, שלום ושלווה מחד, ואלו הרוצים לנצל ולהפיק מאנרגיה זו כלי השמדה קטלניים לצורך כיבוש, שליטה והרס באפסילון וביקומים המקבילים מאידך.

   


   

  באמצעות סדרת דיוקנאות של תושבי אפסילון, על מנהיגיה הטובים והרעים ופשוטי העם, חושף נסקה עולם הזוי המהווה אנלוגיה לעולם הקפיטליסטי שלנו, תאב בצע, כסף ומעמד, עולם נבוב ואכזרי המעלה על נס יוקרה, מעמד והישגיות על חשבון החיים הממשיים.

   

  נסקה, יליד 1983, אוטודידקט, פועל כאמן רחוב בתל אביב מזה שמונה שנים. בשנים האחרונות השתתף בתערוכות שונות בחללי תצוגה אלטרנטיביים ובגלריות בעיר, ביניהם: Reuse Project II, כיכר דיזנגוף ; Astro Nature, קפסולה ; Echo of the Cave, שונצינו 8 ; הקונגרס 17; הפירטים של הביצה התל אביבית, סלמה 44, ובתערוכה Inspiration Art, גלריה ברבור, ירושלים. אוצרת התערוכה היא סאלי הפטל-נווה.

   

  מה זה אומר בפועל להיות אמן רחוב?

   

  "כאמן רחוב מה שאני עושה זה לצאת החוצה לרחובות ולהראות את העבודה שלי לכולם. מבחינתי זה גם להעביר מסר ולהוסיף צבע לגוונים האפורים של העיר. אני חושב שהרחוב בת"א הוא המקום הכי אורבני בישראל. מבחינת האווירה, הפתיחות המגוון והשונות של האנשים, תל אביב מזכירה לי אווירה של חו"ל".

   

  למה בחרת דווקא להתעסק בכוכב אפסילון?

   

  "זה עולם דמיוני שאני המצאתי, ואני יכול להמשיך ולפתח אותו לכל כיוון שאני בוחר. אני לא

  חושב שהוא עולם נאיבי. הקונפליקט שאני מתעסק בו הוא קונפליקט שקיים מיום בריאת האדם וכנראה שילווה אותנו עד סוף העולם. כוחות הרשע לטעמי הם אלו שגורפים לעצמם יותר ויותר, תוך כדי שהם מנצלים ודורכים על אחרים, ולעולם לא מסופקים ממה שיש להם. מה שאני מציע כחלופה הם חיי קומונה שדוגלים בשוויון, עזרה ותמיכה הדדית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים