שתף קטע נבחר

ברק סירב להתחייב לא להצטרף לממשלת נתניהו

ח"כ אופיר פינס דרש מהשר ברק להצהיר שלא להצטרף לממשלה בראשות יו"ר הליכוד, ברק הסכים להתחייב כי העבודה לא תצטרף לממשלה שלא תוביל תהליך שלום

לא נותן התחייבויות לפני הבחירות: יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, סירב הערב (יום ד') לבקשתו של ח"כ אופיר פינס - להתחייב פומבית לפני הבחירות לכנסת, כי העבודה לא תצטרף לממשלה בראשות יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו.

 

ברק אמר לפינס כי בתור יו"ר מפלגה, הוא אינו יכול לצאת בהצהרות מהסוג הזה, וכי הוא לא יכול "לנעול" עצמו לפני בחירות עם הצהרות מחייבות. ברק ציין שהוא יכול להתחייב כי העבודה לא תצטרף לממשלה שלא תוביל תהליך שלום, אמירה שמהותה אידאולוגית. ביום חמישי, אמר ברק בוועידת העבודה כי המפלגה לא תצטרף לממשלה שקווי היסוד שלה נוגדים את עקרונותיה של העבודה.

 

פינס וברק נפגשו על רקע מתיחות ביניהם שהתעוררה בשבועות האחרונים, ועל רקע שיחות שקיים יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, עם בכירים בעבודה, בהם עמי אילון, פינס, יולי תמיר ואחרים. ברק אמר לפינס, כי הוא רואה בו חלק בלתי נפרד מהנהגתה של מפלגת העבודה, ואמר כי מקומו במפלגה.

 

בכירים בעבודה המקורבים לברק העריכו הערב כי "לא נראה שפינס ואילון יעזבו את המפלגה. יכול להיות שהם רוצים לשפר עמדות לקראת הפריימריז. אף אחד לא רוצה שהם יעזבו, אך אם זה יקרה - יתפנה מקום לאנשים צעירים".

 

אמש נפגש ברק גם עם אילון, ובין השניים התנהלה שיחה מתוחה וקשה. אילון הטיח בברק כי הוא אינו משתף אותו בהנהגת המפלגה, וכי תחת ניהולו הידרדרה המפלגה למצב שבו היא נמצאת. אילון אף אמר כי הועברו אליו הצעות ממפלגות אחרות להצטרף אליהן, אך מקורביו אמרו לאחר הפגישה כי לפי שעה "הוא מתמודד בפריימריז בעבודה".

 

המועד האחרון להגשת מועמדות בעבודה הוא יום ראשון הקרוב. בינתיים, ביום שישי יתכנס כנס היסוד של תנועת השמאל החדשה שיזם יו"ר מרצ, חיים אורון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק ופינס. ארכיון
צילום: ירון ברנר
מומלצים