שתף קטע נבחר

במצפה רמון מחכים לקולות החיילים

פלורה שושן מובילה בהפרש זעום של 20 קולות על יצחק זרגרי בבחירות לראשות מועצת מצפה רמון. שני הצדדים מאמינים שהחיילים יעניקו להם את התפקיד. אך מי יספור את הקולות?

20 קולות - זה ההפרש בין שני המועמדים בבחירות במצפה רמון - שם עדיין לא הוכרע מי יהיה ראש המועצה המקומית. שני המועמדים, פלורה שושן (אחותו של עמיר פרץ), המובילה על יצחק זרגרי, יצטרכו לחכות לספירת קולות החיילים - אך ועדת המשנה של הבחירות ביישוב סירבה לקחת את הקלפי עם קולות החיילים עקב סכסוכים בין שני הצדדים היריבים.

 

לתוצאות המלאות ברחבי הארץ - לחצו כאן .

 

פלורה שושן, ראש המועצה המכהנת, התמודדה מול יצחק זרגרי, שאיחד כוחות עם מתנגדיה דני שטרית ומשה דרעי. השלושה התמודדו מולה בבחירות הקודמות והפסידו. איחוד כוחות, הם הבינו, היווה תנאי בסיסי אם ברצונם לשבור את השושלת של משפחת שושן. פלורה שושן החליפה בתפקיד את בעלה, סמי, שהחליט לפרוש מהרשות מוקדם מהצפוי.

 

בינתיים, כל צד מאמין שקולות החיילים יכריעו את הכף לטובתו. "אני מאמין שהחיילים, אשר הצביעו בכל רחבי הארץ, יכולים להפוך את התוצאה על פיה", אומר מספר 3 ברשימה של זרגרי. "על פי המידע שיש לי, ועל-פי הפרופיל של החיילים, האפשרות שזרגרי יהיה ראש המועצה היא סבירה ביותר, ואני בטוח שזה גם יקרה".

 

"אנחנו לא במתח", אמר סמי שושן. "התוצאות של אתמול ברורות מאוד. יחד עם זאת אנחנו לא חוגגים. בסך הכל אנחנו חיים ביישוב קטן והשמירה על אחדות תושבי מצפה רמון חשובה לנו יותר מכל חגיגה. אנחנו כבר זכינו". שושן הסביר כי החיילים, אנשים צעירים בני 18, יצביעו עבור פלורה שושן לראשות.

 

האווירה בבחירות היתה מותחת. "המתח היה כל כך מחשמל", סיפר דון אבני, תושב מצפה רמון, "שהיו הפסקות חשמל במהלך ספירת הקולות. יש כעת אווירה של מתח באוויר, מדובר בקרב צמוד מאוד. אנשים משני הצדדים עצבניים, ממתינים לקולות החיילים".

 

ביישוב קטן כמו מצפה רמון הרוחות יכולות להתלהט בקלות. יום הבוחר ביישוב הדרומי לא היה בדיוק חגיגה דמוקרטית, שכן העיבו עליו חילוקי דעות בין שני המחנות היריבים, וקללות וגידופים מחוץ לקלפיות היו מחזה נפוץ. תלונות חוזרות ונשנות משני הצדדים על התנהלות לא נאותה דווחו מספר פעמים. "זו היה יום מכוער", סיכם אחד התושבים.

 

דוברת משרד הפנים, סבין חדד, מסרה: "אנו ממתינים לספירת קולות החיילים. לאחר ספירת קולות החיילים ניתן יהיה לקבל תמונה ברורה של המצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
שושן. מובילה בינתיים
צילום: גלעד קוולרצ'יק
זרגרי. אופטימי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים