שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חומוס אקסטרה לארג'

  האם שוב נשבר שיא גינס ל"צלחת החומוס הגדולה בעולם"? מאות אנשים צבאו אמש בלונדון על צלחת חומוס ששקלה 420 ק"ג, והוצבה בביתן הישראלי בתערוכת תיירות. עכשיו ממתינים רק לאישור הרשמי של גינס

  כולם מכירים את מלחמות החומוס שמתרכזות בשאלה מי הכי טעים, או מי היה המקורי. עכשיו נפתחה חזית נוספת בקרב על החומוס, שעוסקת כולה בשאלה - למי יש יותר גדול.

   

  אחרי שבשנים האחרונות נשברו מספר שיאי גינס עבור "צלחת החומוס הגדולה בעולם", אתמול נעשה נסיון מוצלח נוסף. להישג אחראי הביתן הישראלי בתערוכת התיירות השנתית בלונדון, שהציג צלחת חומוס במשקל 420 ק"ג ובקוטר של 4.23 מטרים, כדי לציין את חגיגות ה-100 להולדת העיר תל אביב.

   

  שעות ארוכות עמלו בביתן הישראלי על הכנת הצלחת, שנבנתה על גבי טרמפולינה, שחוזקה בקורות עץ, ועליה נפרשו יריעות ניילון. לקהל הסקרן חולקו מאות פיתות, וכשניתן האות צבאו ההמונים על הצלחת, בנסיון לנגב ולטעום חתיכת ישראליות.


  למי יש יותר גדול? צלחת החומוס הגדולה בעולם (צילום: יעל טולדנו-דין)

   

  "הצלחת הינה חלק מהמאמצים לשווק את ישראל בכלל, ואת תל אביב בפרט, כיעד כייפי ואנרגטי", אומר איתן שוורץ, דובר מנהלת שנת המאה של תל אביב-יפו. שוורץ הוסיף כי נרשמו חילוקי דעות בקרב הנוכחים באירוע, לגבי השאלה האם יש לנגב בדוך או בסיבוב.

   

  השיא החדש, אגב, עדיין לא קיבל אישור רשמי מגינס. תיעוד האירוע ישלח למנהלת גינס, ובתום תהליך, שצפוי לארוך כחודשיים, הם יכריעו האם אכן ניתן לרשום את השיא באופן רשמי, ולהכניס את צלחת "מאה השנה לתל אביב" לספר השיאים.

   

  במידה שאכן ירשם, מסר שוורץ, השיא צפוי להיות כפול: גם עבור המשקל הגדול ביותר, וגם עבור קוטר הצלחת הגדול ביותר. לא נותר לנו אלא להחזיק אצבעות וללכת לנגב קצת חומוס.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בדוך או בסיבוב?
  צילום: יעל טולדו-דין
  מומלצים