שתף קטע נבחר

הערב: ארבע רקטות נורו מצפון רצועת עזה

אחרי רקטה שנורתה לעבר אשקלון, נפלו בשעות הערב שלוש רקטות באזור שדרות ובשטחים פתוחים במועצות המקומיות שדות נגב ושער הנגב. לא דווח על נפגעים או נזק. לפחות 300 אלף מתושבי עזה צפויים לעבור את הלילה ללא חשמל

חיי תושבי הדרום ממשיכים להיטלטל בין שקט מתוח לחרדה. ארבע רקטות נורו הערב (יום ה') מצפון רצועת עזה לעבר ישראל. לא ברור אם מדובר ברקטות קסאם או גראד, משום ששתיים מהרקטות הגיעו לטווח גדול יחסית. הרקטות האחרונות שנורו נפלו בשטחים פתוחים באזור שדרות וסמוך לקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. זו הפעם הראשונה מאז יולי 2006 שרקטה נופלת באזור הקיבוץ, הנמצא בגבול ירי הרקטות. לא דווח על נפגעים או נזק.

 

בעלת מסעדה במקום סיפרה ל-ynet: "בדרך כלל אנחנו שומעים פיצוצים רק רחוק מאוד ולא נופלים פה קסאמים. אני גם לא יודעת אם אנחנו מחוברים בכלל לצבע אדום. במסעדה היו אנשים כשנשמע הפיצוץ והם קצת נבהלו, אבל הם נשארו במקום והמשיכו לאכול. אני מקווה שלא יפלו פה עוד רקטות".

 

בשעות אחר הצהריים נשמעה אזעקה באשקלון ורגעים ספורים לאחר מכן נפלה רקטה ששוגרה מצפון רצועת עזה. מקום נפילת הרקטה לא אותר, אולם ההערכה היא כי היא נפלה בשטח פתוח מחוץ לעיר. לא דווח על נפגעים או נזק. כעבור שעתיים נורתה רקטה נוספת, היא נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

במערכת הביטחון נוקטים משעות הבוקר כמה צעדים המעידים על מתיחות גבוהה בגבול רצועת עזה. ישראל לא העבירה דלק וסחורות לרצועת עזה כפי שתוכנן, בשל התרעות ביטחוניות שמנעו את פתיחת המעברים. מוקדם יותר הוחלט לדחות את טקס העברת הפיקוד על אוגדת עזה.


משלוחי הדלק הופסקו והחשמל נותק, עזה הערב (צילום: רויטרס) 

 

300 אלף מתושבי עזה ללא חשמל

בתוך כך, החליטו הערב הרשויות בעזה להשבית את תחנת הכוח היחידה ברצועה עקב מחסור בדלק וזרם החשמל בחלקים נרחבים של העיר הופסק. כאמל עובייד, האחראי מטען חמאס לתחנת הכוח בעזה, אמר כי בעקבות ניתוק זרם החשמל הוחשכו בתיהם של 300 אלף בני אדם. לטענת ישראל, התחנה מספקת חשמל עבור פחות מרבע מאוכלוסיית עזה וכי מרבית החשמל מועבר בקווי חשמל מתחומה.

   

בבוקר התכוונו בצה"ל לאפשר העברת דלק דרך המסוף בנחל עוז וציוד על גבי 30 משאיות דרך מעבר כרם שלום, כפי שהנחה אתמול שר הביטחון, אהוד ברק. ואולם, בשל הערכה מחודשת במערכת הביטחון, והתרעות על ירי מתוכנן לעבר המעברים, הוחלט שלא לפתוח אותם.

 

יישובי עוטף עזה עברו לילה לא שקט, לאחר שארבע רקטות קסאם נורו מצפון רצועת עזה.

הרקטות נפלו באזור שדרות ובשטחים פתוחים במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק. אחת הרקטות נפלה ככל הנראה בסביבות 3:00 בשטח פתוח באזור נחל עוז שבנגב המערבי.

 

סמוך לחצות פגעה רקטה אחרת צפונית לקיבוץ בנגב המערבי. אמש פגעו שתי רקטות קסאם סמוך לקיבוץ אחר במועצה האזורית שער הנגב. בשעות הבוקר המוקדמות נורו גם חמש פצצות מרגמה מדרום הרצועה לעבר המועצה האזורית אשכול. הפצצות נפלו ליד גדר המערכת, ללא נפגעים או נזק.


פורסם לראשונה 13/11/2008 17:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטה קודמת שנפלה בעיר. ארכיון
צילום: אמיר כהן
מומלצים