שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגלל כבל חשוף: שלושה כלבים התחשמלו למוות
  ארז כהן, תושב כפר ידידיה, יצא עם כלבו ושתי כלבותיו לטיול שגרתי בשדות המושב. לפתע, התקרבה אחת הכלבות לעמוד חשמל והחלה לייבב. שתי הכלבות האחרות רצו בעקבותיה והתחשמלו גם כן. כהן: זה כמו לאבד אחים

  שלושה כלבים התחשמלו אחר הצהרים (יום ה') למוות מעמוד חשמל בשדות מושב כפר ידידיה שבשרון. בעלי הכלבים, ארז כהן, היה במקום וחזה במותן הטראגי של בעלי החיים שאהב יותר מכל.

   

  המקרה אירע בעת שכהן טייל עם כלביו - זכר בן תשע ושתי נקבות תאומות בנות שנתיים - בשדות המושב. "במהלך הטיול כלבה אחת רצה לעבר עמוד חשמל שעמד בשדות. אחרי שהיא נגעה בו היא החלה לייבב. בהתחלה לא הבנתי מה קרה, חשבתי שהיא נתפסה בגדר תיל. הכלבה התאומה והכלב הנוסף רצו לכיוון שלה כדי לעזור לה ושהגיעו למקום גם הם החלו לייבב והתמוטטו. כשהגעתי אליהם ראיתי את שלושתם שוכבים מתים ועשן עולה מהם".


  פגרי הכלבים בשדה בכפר ידידיה (צילום: אמיר כהן) 

   

  לכהן עצמו היה מזל רב שהוא עצמו לא נגע בפגרי הכלבים. "בתחילה רציתי לגעת בהם, למשוך אותם כדי לנסות להציל אותם. לא ידעתי שהם התחשמלו, אבל ברגע האחרון ומסיבה שאני לא יודע להסביר אותה - עצרתי את היד שלי ולא נגעתי בהם. אם הייתי נוגע הייתי מתחשמל גם אני", אמר.

   

  לזירת האירוע הוזעק וטרינר, אך כשזה הגיע למקום לא היה לו הרבה לעשות חוץ מלקבוע את מותם של שלושת הכלבים. עובדי חברת החשמל שהוזעקו אף הם למקום וניתקו את זרם החשמל. "הבנתי שחוט אחד התנתק וחלק ממנו נשאר צמוד לעמוד העשוי ברזל - דבר שגרם לכל העמוד להיות מחושמל.

   אם אדם היה נקלע למקום במקרה ונוגע בעמוד הוא היה מתחשמל למוות".

   

  על הכלבים שלו התקשה כהן, תושב כפר ידידיה, לדבר בלשון עבר: "אני קשור לכלבים מאוד. זה כמו לאבד אחים. אני אוכל את הלב איך לא הבנתי מיד שמדובר בהתחשמלות. אולי הייתי יכול למנוע משני הכלבים האחרים להתקרב לזו שכבר התחשמלה".

   

  דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן, אמרה כי "זוהי שערוריה שחברת החשמל לא דאגה שארוע כזה לא יקרה. אנו לא נעבור על כך בשתיקה, חברת החשמל צריכה להיות אחראית שלא יקרו אסונות כאלה. מה היה קורה אם בני אדם היו מתחשמלים במקום?". מחברת החשמל נמסר בתגובה כי "החברה בודקת את נסיבות המקרה ומצרה על הארוע".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בגלל כבל חשוף: שלושה כלבים התחשמלו למוות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים