שתף קטע נבחר

חזר לסורו: חולדאי רוצה נאשם לסגנו

לפני הבחירות דרש ראש העיר מסגנו, נתן וולך, לפרוש בגלל כתב אישום. אחרי הבחירות הדברים נראים אחרת. חולדאי שוב מנהל איתו משא ומתן על אותו תפקיד

ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, מבקש למנות שוב את נתן וולך מסיעת הגמלאים במועצה לסגנו. זה קורה לאחר שאותו חולדאי דרש מוולך להתפטר בגלל כתב אישום.

 

אם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון, המשא ומתן הקואליציוני בין וולך לחולדאי ייגמר בצירופה של סיעת הגמלאים, בעלת השלושה מקומות במועצה, לקואליציה של חולדאי. בעיריית תל-אביב יש מי שמותח על כך ביקורת: "ההתנהגות של חולדאי במקרה וולך היא פשוט בושה".

 

לפני חודשים אחדים החליטה הפרקליטות להעמיד לדין את ממלא מקום ראש העיר, נתן וולך, בפרשיה שהיתה ספיח מפרשיית החניונים הגדולה. על פי כתב האישום, וולך סייע למלך החניונים, ראובן גרוס, להכניס לישראל במרמה אזרחית זרה. 

 

הימים היו לפני בחירות, וחולדאי ביקש מוולך להתפטר מתפקידו ולוותר על התפקידים הציבוריים שקיבל במסגרת היותו ממלא מקום. בכך למעשה רצה חולדאי להרחיק את עצמו מכתב האישום ומפרשיית החניונים, שבגינה הועמדו בכירים נוספים מהעירייה לדין.

 

בימים אלו מקיים מקורבו של חולדאי, עו"ד יגאל שפירא, משא ומתן עם וולך בנוגע להצטרפות האחרון של חולדאי, בין אם בתפקיד סגן או ממלא מקום. בכל מקרה וולך אמור לשמש בורג מרכזי בקואליציה העירונית.  

 

גורמים בעירייה ששמעו על המשא ומתן אמרו: "ההתנהגות של חולדאי מבישה. לפני הבחירות, כשהוא היה צריך את קולות הבוחרים הוא התנער מוולך ודרש ממנו להתפטר מתפקידיו. עכשיו מתברר שזה היה רק תרגיל פוליטי ולא באמת איכפת לו מבחינה ציבורית שהסגן שלו מואשם בפלילים".

 

מלשכת חולדאי נמסר בתגובה: "בעקבות הגשת כתב האישום, השעה עצמו מר וולך מכהונת מ"מ ראש העירייה ומתפקידיו בעירייה. בבחירות למועצת העיר זכה וולך לאמון מחודש של הציבור למרות כתב האישום. מטה חולדאי הודיע לפני הבחירות ואף פורסם שאם וולך יזכה לאמון הציבור, לא תהיה מניעה שישוב לתפקידיו. אגב, בשלב זה טרם הושלמו המגעים הקואליציוניים ובכל מקרה הם ייעשו בכפוף להוראות החוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון חולדאי בליל הניצחון
צילום: דודו אזולאי
מומלצים