שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארגוני הטרור על זיקים: צה"ל נע מתבוסה לתבוסה
  ב-ynet פורסמו תמונות טקסי הורדת הדגלים בבסיס זיקים, ובארגוני הטרור הפלסטינים צהלו: "הישראלים מאיימים ואחר כך מפנים. זיקים לא יהיה המקום האחרון שממנו ייסוגו הישראלים"

  צהלות הפינוי שמעבר לגדר הרצועה. אחרי הפרסום אתמול (ד') ב-ynet על הורדת הדגלים בבסיס זיקים, ועזיבת פלוגות הטירונים את המקום, בארגוני הטרור הפלסטינים חוגגים את מה שהם מגדירים כניצחון. אתמול בצהריים אף נורו שתי רקטות קסאם, שפגעו לא הרחק מהבסיס.

   

  "הפינוי הוא עוד הוכחה שהצבא הישראלי מתקדם מתבוסה לתבוסה", אמר ל-ynet דובר ועדות ההתנגדות הפלסטיניות, אבו עביר. "זה התחיל בנסיגה מלבנון, המשיך בנסיגה מהרצועה ובתבוסה במלחמת לבנון, וכמובן גם בתבוסה היומית נגד ההתנגדות הפלסטינית. זיקים לא יהיה המקום האחרון שממנו יתפנו הישראלים".


  זיקים - הסוף. מורידים את הדגל, אתמול.

   

  לדברי עביר, הפינוי היא הוכחה מוחצת לכך שעדיפות צבאית אינה מספיקה כדי לנצח, צריך נחישות ואמונה שלטענתו חסרות לישראל אך לא לפלסטינים. "זה מה שמביא בעזרת אללה לניצחונות,

   וזה מה שימשיך ויביא לעוד פינויים ולעוד ניצחונות", אמר. "הישראלים מתחבטים ומתלבטים, ובעיקר בורחים ומתפנים. הרקטה שנוחתת על זיקים, כמו שנחתה על ההתנחלויות היא רק הכלי. הכוח שמאחוריה הוא הנחישות של ההתנגדות הפלסטינית המוכיחה ששום מטוסים, מסוקים וטנקים, ושום מעשי טבח וחיסולים לא מרתיעים אותה.

   

  "הישראלים מאיימים, ואחרי כל איום הם מפנים ומתפנים. מה שמוכיח כי הם מבינים שכל פעולה ברצועה תהיה קשה מבחינתם. בסופו של תהליך - הקרב יהיה בתוך הבית שלהם, בתוך הבית שהם גזלו מאיתנו, אבל הגזל לא יימשך עוד זמן רב בעזרת אללה, ובאמצעות נחישות ואמונת המוג'הידין, שירדפו אחר האויב בכל מקום שבו הוא נמצא".

   

  הכוונה לפנות את בסיס זיקים נחשפה לראשונה ב-ynet. על פי התכנון, בחודש מארס 2009 אמורה לתפוס את המקום יחידה חדשה, אך זהותה טרם נקבעה.

  "לצערי את הסגירה מלווים ערפל ואי-וודאות, זאת עקב מחלוקות כבדות בצבא על הצורך בסגירה, על האופי שלה או על הדרך שבה....", כתב מפקד הבסיס, סא"ל דרור בן חור, באגרת שהופצה לפקודיו לפני הטקס.

   

  גורמים המעורבים בתוכנית אמרו ל-ynet כי פיזור החיילים בחילות נעשה בחופזה על מנת לעמוד ביעד וללא מחשבה מעמיקה. באשר ליחידה החדשה - טענו כי "טרם נמצאה כזאת ויש רק מתעניינים".


  פורסם לראשונה 19/11/2008 22:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים