שתף קטע נבחר

משפט זדורוב: חבריו לתא מפריעים לו להתכונן

עורכי דינו של הנאשם ברצח תאיר ראדה טוענים כי רומן זדורוב עדיין לא יכול להעיד במשפטו, משום שהוא לא מצליח להתכונן כראוי. הפרקליטים סיפרו לבית המשפט כי זדורוב צריך לעבור על שעות ארוכות של קלטות, אך האסירים בתאו מתעקשים לצפות בערב חדש ובתוכניות ריאליטי

רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל, לא יוכל להעיד ביום חמישי הבא משום שאסירים החולקים עימו תא - אינם מאפשרים להתכונן לעדותו. כך טענו היום (ה') עורכי דינו בבית המשפט ודרשו להוציא צו שיתיר לו להכניס מכשיר די.וי.די נייד לתאו.

 

משפט הרצח של הנערה תאיר ראדה מתנהל זה כמעט שנתיים. לפני כמה חודשים פנו עורכי דינו של הנאשם, דוד וגליל שפיגל, לבית המשפט וביקשו לאפשר הכנסת קלטות וחומר משפטי לכלא כדי להכין את זדורוב לקראת עדותו. הבקשה נענתה ולפני שבועיים הוכנסו הקלטות לתאו.

 

אולם אז צצה בעיה חדשה. זדורוב אמנם רכש מכשיר די.וי.די בקנטינה של האסירים, אך הוא עדיין נשאר תלוי בחסדי שבעת האסירים החולקים עמו את התא כדי לצפות בחומרים. בינתיים נראה כי חבריו לתא אינם ששים לצפות בחומרי חקירה, אלא מעדיפים לצפות בתכנים קלילים יותר בטלוויזיה. 

 

"האסירים צופים בערב חדש, בתוכניות ריאלטי ואפילו בסרטים מצוירים, ורומן אינו יכול לצפות בקלטות", סיפרה ל-ynet עורכת דינו. הבעיה הוצגה גם בפני השופטים: "כשהוא הציע לחבריו שייצפה בקלטות בשעות הלילה, הם טענו שזה מפריע להם לישון". השופט יצחק כהן שאל: "כמה שעות צפייה את צריכה?" ועורכת הדין ענתה: "אני צפיתי בקלטות עשרות ומאות שעות. פנינו למפקד הכלא והעלנו בפניו את הבעיה, אך לא קיבלנו תשובה".

  

"רומן הרביץ לי כי לא הקשבתי לו"

בדיון שנערך בבית המשפט העידו כמה מבני משפחתו של הנאשם: אחיו איגור, אשתו אולגה וחמותו יבגניה. האח התייחס לפרסומים לפיהם רומן נהג להכותו. "הוא נתן לי כמה מכות, אך זה לא היה משהו רצחני כמו שמתארים בחקירה", טען איגור זדורוב בעדותו. "נכון, הוא הרביץ לי מכה בכתף, ועם האלה הוא הרביץ לי ברגל בגלל שלא הקשבתי לו".

 

נציגת התביעה בדיונים, עו"ד מירית שטרן, הקשתה ושאלה: "במשטרה סיפרת אמת? הלא חתמת על העדות". שטרן ביקשה להכריז עליו כעד עוין, משום שלדבריה יש סתירות בין עדותו במשטרה לבין עדותו בבית המשפט. השופטים דחו את הבקשה ואמרו: "לא ראינו בעדותו סתירות מהותיות".


זדורוב בבית המשפט (צילום: חגי אהרון)

  

גם במקרה של אשתו אולגה, ביקשה התביעה להכריז עליה כעל עדה עוינת. גם הפעם נדחתה הבקשה. הפעם היחידה שבה בית המשפט בחר להיעתר לבקשה היתה בעדותה של אמה של אולגה, יבגניה. אז קבע בית המשפט: "בנסיבות ההיבט הנוגע למכנסיים אנו נעתרים ומכריזים עליה כעל עדה עוינת"

  

חמותו של זדורוב זומנה להעיד לאחר שבחקירתה טענה כי לאחר הרצח ראתה בפח האשפה שבביתה מכנסי ג'ינס בתוך שקית ניילון. הנאשם טוען כי לא לבש ג'ינס ביום הרצח, אך עדים אחרים טוענים כי ראו אותו במכנסים מסוג זה. התביעה טוענת כי בדרך זו הוא מנסה להטעות את החוקרים. במהלך עדותו טענה יבגניה כי היא כבר לא בטוחה אם היו אלה מכנסי ג'ינס.

  

פרשת התביעה צפויה להגיע לסיומה ביום ראשון הקרוב, ואז תחל ההגנה לזמן עדים ראשונים. עורכי דינו של זדורוב טענו כי הופתעו מהודעת הפרקליטות ולכן טרם הספיקו לזמן עדים. בנוסף, הם טוענים כי לא הספיקו להכין את הנאשם לקראת עדותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוכן. זדורוב
צילום: חגי אהרון
צילום: דניאל פלג
האסירים מעדיפים ערב חדש
צילום: דניאל פלג
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים