שתף קטע נבחר

סיור בבית המריבה: האם יעמוד בפינוי אלים?

ביקור בבית שעלול להפוך לזירת התגוששות בין המתנחלים לכוחות הביטחון מגלה תמונה מדאיגה: בחדר הכניסה יש בור גדול, מעקה המדרגות אינו יציב ומהגג ניתן ליפול. לידיעת מי שמתכוון להתעמת: כל המפגעים שעלולים להפוך לסכנה

פעילי הימין בבית המריבה בחברון ממשיכים בפעולות הביצור של הבית, לקראת המפגש הצפוי עם כוחות הביטחון שאמורים לפנות אותם בקרוב, בהוראת בג"ץ. למרות ההכנות הנערכות בשני הצדדים, נראה כי המבנה עצמו עלול לגרום לפגיעות בקרב המתנחלים והמפנים, בשל ליקויים בטיחותיים קשים. בשעה של עימות הוא עלול להפוך למלכודת מסוכנת.

 

את המפגעים העיקריים אפשר למצוא כבר בכניסה לבית, שם ישנו במרכזו של אחד החדרים בור גדול שמכוסה בקרש עץ. מי שמזיז את הקרש עלול ליפול ולהיפגע. גם המדרגות במבנה צרות ומחובר אליהן מעקה לא יציב מקרשים.


גדר רעועה על גג המבנה (צילום: עדי ששתיאל) 

 

בקומה העליונה של המבנה נפער חור שדרכו ניתן ליפול בקלות. פרט לכך, בבניין אין חלונות והוא נסגר ביריעות פלסטיק. בכל חדר בבית ניתן לראות מוטות חלודים מברזל. גם על גג המבנה אין מעקה והסכנה ליפול ממנו למטה היא מוחשית.

 

תיאור המפגעים הללו מטריד במיוחד על רקע העובדה שאת בית המריבה אמורים למלא בימים הקרובים משפחות ומאות בני נוער. בסוף השבוע הנוכחי מצפים ביישוב היהודי בחברון ש-20 אלף איש יגיעו למקום כדי לציין את פרשת "חיי שרה". חלק גדול מהמתפללים עשוי להישאר במקום, גם לאחר סוף השבוע.

 

"כל הנוגעים בדבר - משטרה, פרקליטות, בג"ץ והפוליטיקאים, הם פשוט לא יודעים על מה הם דנים ומחליטים", אמר דובר היישוב היהודי בחברון, נועם ארנון. "ההחלטות שלהם חסרות אחריות מכל הבחינות גם מבחינה משפטית, גם מבחינה ציבורית וגם מבחינה פיזית. לדוגמא, בסיכונים קשים שעלולים להיות כרוכים במאבק".

 

בימים האחרונים ובעקבות החלטת בג"ץ לפנות את בית המריבה נשמעו התבטאויות על כך שהעימותים עלולים להיות יותר קשים מאלה שהיו בעמונה. דבר אחד כנראה לא נלקח בחשבון - העובדה שבית המריבה עצמו הוא מבנה מסוכן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעיל ימין על גג בית המריבה
צילום: עדי ששתיאל
החור ברצפת הקומה השנייה
צילום: עדי ששתיאל
המעקה בחדר המדרגות
צילום: עדי ששתיאל
מומלצים