שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  העצומה נגד חוק דואר הזבל - הופגזה בדואר זבל

  עופר האפרתי, העוסק בשיווק המוני בדואר אלקטרוני, ערך עצומה לעצירת חוק הספאם שייכנס לתוקף בדצמבר הקרוב. העצומה הופגזה באלפי חתימות ספאם שנשלחו על-ידי רובוטים

  אירוניה במיטבה: עצומה שניסתה לגבש את בעלי העסקים הקטנים שמשווקים את עצמם באמצעות דואר זבל באלפי חתימות ספאם אנונימיות, שנשלחו ככל הנראה באופן אוטומטי, על ידי רובוטים. הבלוגר אפי פוקס, שדיווח על המקרה, כינה את המצב "צדק פואטי".

   

  בתחילת דצמבר הקרוב ייכנס סופית התיקון לחוק התקשורת, בדבר "שיגור דבר פרסומת באמצעות מתקן בזק", שכונה גם "חוק דואר זבל". החוק החדש, שאוסר על שליחת הודעות פרסומיות לא רצויות במייל, בסלולרי ובפקס - ואף מבטיח פיצוי של 1,000 ש"ח ללא הוכחת נזק למי שספג פרסומות כזו - הצליח לקומם את העוסקים בשליחת דואר פרסומי, שלדבריהם מייצגים את העסקים הקטנים בישראל. החוק, יש לציין, עשוי לפגוע בהכנסותיהן של החברות הרבות שאוספות כתובות מייל ברשת באמצעות זחלנים אוטומטיים ומוכרות אותן לכל דורש באלפי שקלים, כדי לשגר אליהן מיילים פרסומיים בכמויות ענק.

   

  "שר התקשורת אטיאס נוהג בחוסר התחשבות ובעזות מצח כלפי העסקים הקטנים", אמר לאחרונה בראיון ל-ynet רונן וייס, מנהל המכללה לעסקים. עופר האפרתי, בעל חברת הדיוור הישיר "אימיילון" ומי שלוקח חלק במאבק, אמר כי "בלי שיווק במייל אנחנו (העסקים הקטנים) לא נרוויח - חד וחלק. החוק לא יפתור את הבעיה. ממילא 80 אחוזים מהמיילים האלו נשלחים מחו"ל בצורה אנונימית". שניהם גורסים כי מייל הוא אמצעי השיווק היחיד שהעוסקים העצמאיים יכולים להרשות לעצמם, ושהחוק מפלה אותם לרעה.

   

  העצומה שמקדמים וייס והאפרתי לקראת החוק צברה בהתחלה חתימות שנכתבו ככל הנראה על-ידי אנשים אמיתיים, אך בהמשך התמלאה באלפי תגובות אוטומטיות, שמטרתן היא להטביע את הספאמרים בספאם. בין החתומים אפשר למנות את ueitrmmrlthvcxk, ydoskjk ו-uxnsfvc. כמאה חתימות כוללות את המסר "לא שמתם קישור להורדה מהזבל שלכם". בסך הכל צברה העצומה כ-36,000 חתימות, כשרק כ-1,600 מתוכן כוללות שמות ולא ספאם אוטומטי.

   

  "מי שעשה את זה, שיתבייש"

  "אני לא מתרגש", אומר האפרתי, שעד פנייתנו לא ידע על המחאה שהעצומה שלו גררה. "מי שהשאיר את התגובות האלו לא מבין שהחוק לא אפקטיבי ולא יעצור את הפרסומות של הוויאגרה, שנשלחות כאמור בחו"ל. אנחנו תומכים בהקמת מאגר מרכזי שכל אחד יוכל להסיר את עצמו ממנו ברגע".

   

  "תודה שהסבת את תשומת ליבי, זה יימחק בדקות הקרובות", אומר רונן וייס, שמארח את העצומה באתר שלו. "אין ספק שהחוק הזה מעורר מחלוקת, מכיוון שהוא טופל באופן קלוקל וחד-צדדי. ישנם אנשים שהמאבק שלנו מכעיס אותם כי הם לא מבינים אותנו. אנחנו לא בעד להפגיז את הלקוחות במיילים-סרק ולהטריד אותם, אנחנו בעד סדר, בעד מאגר הסרה מרכזי".

   

  מה יש לך לומר למי שהשחית את העצומה?

  "בפעם הבאה שהוא קונה בעסק קטן בעצמו, שיתבייש. במיוחד עכשיו, בתקופת המיתון, גם העסקים הקטנים צריכים להתפרנס ולחיות, לא רק חברות הענק והמיליונרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים