שתף קטע נבחר

כרמית מבטלת את העתקת המפעל לנתיבות

חברת הממתקים תכננה לסגור את שני מפעליה בראשון לציון ובכרמיאל ולהשקיע 30 מיליון שקל במעבר לפארק נועם בנתיבות. הסיבה לביטול המעבר: העלויות הגבוהות

חברת הממתקים כרמית מבטלת את התוכנית להעתקת המפעל שלה לעיר נתיבות. על פי הודעת החברה, הסיבה לביטול הפרויקט היא העלויות הגבוהות הכרוכות במעבר.

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", כרמית תכננה להשקיע 30 מיליון שקל במעבר לפארק נועם בנתיבות. על פי התוכנית, אמורה הייתה החברה לסגור את שני מפעליה בראשון לציון ובכרמיאל ולאחד את הפעילות במפעל החדש. בניית המפעל תוכננה לשנת 2010 והוא אמור היה לקום על שטח של 8,000 מ"ר. כמו כן, תיכננה כרמית להחליף את העובדים ממרכז הארץ בעובדים מאזור הדרום, וכבר החלה לקלוט עובדי ייצור מאשקלון וסביבתה.

 

כעת הודיעה החברה, כי לאחר שבחנה מחדש את הכדאיות הכלכלית של הפרויקט, היא מצאה כי לאור הגידול המשמעותי בעלויות המעבר, שדורשות השקעות גבוהות מהמתוכנן, לעומת הסיוע שהיא אמורה לקבל מהממשלה, הוחלט בשלב זה להשהות את הפרויקט.

 

בעבר אמר ל"כלכליסט" לני סאקסטין, מנכ"ל והבעלים של כרמית, כי הוא מתכנן למכור שטח של 4,000 מ"ר בראשון לציון שנמצא בבעלות החברה ולנצל את התמורה לבניית המפעל החדש. "מבחינה נדל"נית זו עסקה לא טובה", אמר סאקסטין, "כי ערך הקרקע בראשון לציון גבוה בהרבה, אבל המהלך יאפשר לנו לחסוך בעלויות".


פורסם לראשונה 23/11/2008 22:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים