שתף קטע נבחר

זירת הקניות

תל-אביב: לא יוקם חניון במתחם "קריית ספר"

ועדת תיכנון דחתה את הערר שהגיש הזכיין וקיבל את עמדת עיריית תל-אביב: לא יוקם חניון פרטי במתחם קריית ספר שבלב העיר אם העירייה תקדם את התוכנית החלופית שלה בנוהל זריז

אחרי מאבק ממושך, ניצחון "ירוק" לתושבים בתל אביב: החניון שהיה אמור לקום במתחם קרית ספר בוטל. ועדת הערר המחוזית קיבלה את עמדת הוועדה המקומית של עיריית תל אביב, שהתנגדה להקמת החניון במתחם. עכשיו נמצא הכדור בידי העירייה, שאמורה להציג בתוך שישה חודשים תוכנית חלופית למתחם, ולא - יחזור המצב לקדמותו, קרי חניון פרטי.

 

המאבק על עתיד המתחם אחד השטחים הפתוחים היחידים במרכז העיר - העסיק רבות את פעילי הסביבה בתל אביב. ראשיתה של הפרשה בהחלטה של מנהל מקרקעי ישראל להוציא למכרז את המגרש כדי להפעיל במקום חניון לתקופה של 5 שנים. זמן קצר לאחר מכן החל הזכיין בהפעלת חניון במגרש, ואף הציב בו ביתן שמירה מבלי שהיה בידו היתר בנייה לביתן. העירייה הוציאה צו הריסה, והרסה את הביתן.

 

בעקבות הפעולה של העירייה הגיש הזכיין בקשה להיתר בנייה עבור הביתן אך נדחה על ידי הוועדה המקומית לתיכנון ובנייה. הוא הגיש ערר לוועדה המחוזית והיא שדחתה אותו כעת.

 

בדיון בערר הבהירו נציגי העירייה כי החל הליך של שיתוף הציבור בקידום תכנית חדשה למתחם, ולפיה לא ניתן להקים בו חניון. הוועדה קיבלה את עמדת העירייה אך קבעה כי התוכנית החדשה צריכה לקדם את התוכנית החדשה תוך חצי שנה - ולא יחזור המצב לקדמותו ובמתחום יוקם חניון פרטי.

 

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו, ברך על ההחלטה: "זהו צעד נוסף לקראת הקמתו של פארק בלב האזור האורבני. אני מקווה שכולם יתעשתו ויחזרו להסכמות שהושגו כדי להוציא את התכנית לפועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוטל. חניון לא יוקם. ארכיון
מומלצים