שתף קטע נבחר

גנבו לכם את האופניים? כאן תמצאו אותם

משטרת תל-אביב התקשרה למאות מתלוננים: בואו לזהות אם האופניים שלכם נמצאו. "יש שתי מטרות - להראות שאנחנו מטפלים בכל עבירות הרכוש, ולהשיב את האופניים לבעליהם"

משטרת תל-אביב מציגה: מסדר זיהוי לאופניים. מאות אזרחים קיבלו בימים האחרונים שיחת טלפון מהמשטרה, אבל הבהלה הראשונית התחלפה עבורם בשמחה: הם נקראו לבוא ולראות אם כלי הרכב הבלתי-ממונע שלהם נמצא, אחרי שנגנב.

 

באזור מרכז תל-אביב הסואן, שם רבים מעדיפים להתנייד באמצעות דיווש, נגנבים מידי שנה - לפי הדיווחים למשטרה - מאות זוגות אופניים. בפועל, הכמות גדולה בהרבה ומגיעה לאלפים, משום שרבים מקבלים בהכנעה את מכת הגניבות, ולא מתלוננים.


תצוגת האופניים בלב תל-אביב (צילום: ירון ברנר)

 

בתחנת משטרת לב תל-אביב ברחוב דיזנגוף בעיר, החליטו לטפל גם בטרדות שלפעמים נדחקות לצד בשל פשיעה חמורה יותר. הם הפיקו "תצוגת אופניים" גנובים ממחסני המשטרה, זוגות שנתפסו על-ידי שוטרי הסיור והבילוש.

 

בשבוע האחרון יצרו השוטרים קשר עם כ-500 מתלוננים כדי שיבואו לזהות את האופניים. עד כה באו כמה עשרות, וכ-20 אזרחים גם התאחדו עם רכושם הגנוב.  

 

אחת מהבאים למסדר הזיהוי הייתה צעירה, שדיווחה על שני זוגות שנגנבו כשהיו נעולים בחצר הבית. היא החליטה לא לקנות שוב אופניים, אולם כאשר יצרו עימה קשר מהמשטרה, הגיעה לבדוק. כעבור מספר דקות איתרה את אחד הזוגות, ודיוושה שמחה ומאושרת לדרכה.

 

"יש לנו שתי מטרות", אמר ל-ynet רב-פקד בועז בלט. "הראשונה היא להראות לציבור שאנחנו מטפלים גם בכל סוגי עבירות רכוש, והשנייה היא להחזיר את הרכוש לבעלים החוקיים שלו, זאת לפני שהאופניים יחולטו ויוצעו למכירה במכרז לפי הנהלים".

 

במשטרה מדגישים כי לאחר שאדם מזהה זוג אופניים ששייכים לו כביכול, הם מוודאים שבתלונה שהגיש מוזכרים סימני זיהוי תואמים, וכן שזמן הגשת התלונה סמוך למועד מציאת האופניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחרי
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
לפני
צילום: ירון ברנר
מומלצים