שתף קטע נבחר

מקורבי לבני: אולמרט חייב לפנות כסאו עכשיו

בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להגיש כתב אישום נגד אהוד אולמרט בפרשת "ראשונטורס" תכנס בצהריים יו"ר קדימה, ציפי לבני, ישיבה דחופה של הסיעה. בכוונת לבני לצאת ב"אמירה נוקבת" נגד ראש הממשלה

יו"ר קדימה, ציפי לבני, תכנס בשעות הצהריים (יום ה') ישיבת סיעה דחופה בבית המפלגה בפתח-תקווה. גורמים בכירים בקדימה אמרו כי לבני דרשה מכל חברי הסיעה להשתתף בישיבה וכי בכוונתה לצאת ב"אמירה נוקבת" בנוגע להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת "ראשונטורס".

 

הראש לקראת משפט - כל הדיווחים:

 

עם פרסום החלטתו של מזוז, קיימה לבני התייעצויות עם מקורביה ועם בכירי מטה הבחירות שלה. בכירים בקדימה המקורבים ללבני אמרו: "אולמרט יכול לצאת לנבצרות למרות שהוא התפטר. בכל רגע נתון הוא יכול לכתוב מכתב שהוא 'אינו יכול עוד' ואז יעזוב את תפקידו. זה בדיוק מה שהוא צריך לעשות: לעזוב את תפקידו, ולאפשר ללבני להתמנות לראש הממשלה".

 

לבני משמשת כממלאת מקומו של אולמרט ולכן אם יחליט ראש הממשלה להודיע כי הוא לא ממשיך בתפקידו - הרי שיו"ר קדימה תמלא באופן מיידי את מקומו. ההתמודדות בבחירות מכסא ראש הממשלה עשויה לסייע ללבני במאבק מול הליכוד.

 גם אם מבחינה מעשית ראש הממשלה לא מתכוון להתפטר, לבני ואנשיה סבורים כי שרת החוץ צריכה להרחיק את עצמה ואת קדימה כמה שיותר מאולמרט וליצור בידול ברור בין היושר הציבורי שלה ובין דרכו של אולמרט.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "אולמרט התפטר זה מכבר מתפקידו. מנסיבות אלו ברור כי אין כל משמעות ואין גם כל עילה משפטית או אחרת להודיע בנוסף על נבצרות. כפי שהתחייב, ראש הממשלה מתכוון למלא את תפקידו עד להקמת ממשלה חדשה בישראל כמתחייב מן החוק ומאחריותו לניהול ענייני המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. ליצור בידול ברור
צילום: עמית שאבי
אין עילה משפטית. אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים