שתף קטע נבחר

קצב נחקר במשטרה; נשאל על קשריו עם א'

נשיא המדינה לשעבר נחקר במשך שעתיים ורבע במשרדי להב 433 בלוד, בעקבות מסמכים חדשים ותמלילים שהגישו פרקליטיו למשטרה. המסמכים מקעקעים לכאורה את אמינותה של א' ממשרד התיירות

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, נחקר היום (יום ה') במשך כשעתיים ורבע במשרדי להב 433 של המשטרה בלוד. החקירה התמקדה בטענות שהעלו פרקליטיו של קצב, עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואברהם לביא, נגד אמינותה של א' ממשרד התיירות.

 

חקירתו של קצב נערכה במסגרת השלמות חקירה שעורכת המשטרה, בעקבות מסמכים חדשים ותמלילי שיחות שהעבירו פרקליטי קצב, הנוגעים לאמינותה של א'. במהלך החקירה נשאל קצב על סוגיות שונות הקשורות ל-א' ועל בקשותיה החוזרות והנשנות לעבוד עמו בבית הנשיא.

 

לדברי עורכי דינו של קצב, מהתמלילים והראיות שהועברו עולה כי א' ממשרד התיירות יצרה קשר פעמים רבות עם קצב ועם אנשיו בבקשה לבוא לעבוד עמו בית הנשיא. לדבריהם, יש בידם ראיות מפלילות נגד א' למרות טענותיה כי לא יצרה קשר עם הנשיא ולא ביקשה לעבוד במשכן.

 

לפני כמה חודשים הועבר תיק החקירה בפרשת קצב לטיפולה של עו"ד רונית עמיאל מפרקליטות מחוז מרכז. זאת, לאחר שנתגלעו חילוקי דעות בין הצוות המשפטי בראשות עו"ד אירית באומהורן,

 לבין פרקליט המדינה, פרקליט מחוז ירושלים והיועץ המשפטי לממשלה. הצוות הראשון טען כי יש להגיש כתב אישום נגד קצב גם בפרשת א' מבית הנשיא.

 

הצוות המשפטי בפרשת קצב צפוי להכריע בשבועות הקרובים אם להגיש כתב אישום נגד הנשיא לשעבר ובאילו עבירות.

 לפני כשבועיים אמר פרקליט המדינה, משה לדור, כי חומר הראיות בפרשת עבירות המין של הנשיא לשעבר - גבולי ובעייתי.

 

ככל הנראה, גם אם יוגש נגד קצב כתב אישום - הוא לא יכלול את א' מבית הנשיא. ההחלטה אם להגיש נגד קצב כתב אישום בפרשת א' ממשקד התיירות תתקבל רק בתוך השלמות החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. א' ביקשה לחזור לעבודה
צילום: איי אף פי
מומלצים