שתף קטע נבחר

מקורבי לבני נגד אולמרט: "כרת ברית עם ביבי"

ראש הממשלה לא ייענה לבקשת יו"ר קדימה לצאת לנבצרות לאלתר. מקורביו: לבני משתמשת בהודעת מזוז ככלי פוליטי, אבל המדינה צריכה להתנהל

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבהיר היום (יום ה') למקורביו כי אינו מתכוון להיעתר לבקשת יו"ר קדימה, ציפי לבני, והסיעה לצאת לנבצרות לאלתר. במקביל, במפלגה נשמעה כלפיו ביקורת חריפה וגורמים המקורבים ללבני אמרו ל-ynet: "עושה רושם שאולמרט כרת ברית עם ביבי נתניהו נגד לבני".

 

הגורמים הבכירים אמרו את הדברים בעקבות דברים שאמר אולמרט אחר הצהריים בשבחו של יו"ר הליכוד, שהביע תמיכה בתוכניתו הכלכלית של ראש הממשלה. אולמרט אמר: "אני מודה ליו"ר האופוזיציה על תמיכתו בממשלה בנושא הכלכלי. אין ספק שאנחנו צריכים להוציא את המחלוקות הפוליטיות מהדיון".

 

אולמרט סבור שלבני וחברי סיעת קדימה השתמשו בהודעת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בפרשת "ראשונטורס" - ככלי פוליטי.

מקורבי ראש הממשלה הבהירו כי ההחלטה לקרוא לאולמרט לצאת לנבצרות או חופשה, הן פועל יוצא של הצורך של לבני לשבת על כס ראש הממשלה עוד לפני הבחירות בפברואר. זאת, כדי לקבע את עצמה בתודעת הבוחר כמי שמסוגלת להחזיק בתפקיד, למרות כישלונה להקים ממשלה חלופית.

 

אנשיו של אולמרט האשימו את קדימה ולבני בחבירה לפרקליטות לצרכיהם, תוך שהם מתעלמים מהבעיות החמורות הדורשות עתה המשך יציבות שלטונית. לטענתם, המשבר הכלכלי העולמי, המצב הביטחוני בדרום, אך גם בצפון, מחייב להותיר את המצב בעינו עד לבחירות.

 

"המדינה הזאת חייבת להמשיך ולהתנהל. אין מקום לענייני היוקרה של הפרקליטות שחטפה מכה קשה בפרשת טלנסקי וקצב או לצרכים פוליטיים של גורמים אחרים. ראש הממשלה חזר מביקור בוושינגטון היישר לדיונים מקיפים בנושא הטיפול במשבר במשק. הוא צריך לטפל בבעיות הביטחון ומתכוון להמשיך ולהוביל את ממשלת ישראל, כפי שנקבע, עד לסיום הבחירות", אמרו גורמים בסביבת ראש הממשלה.


פורסם לראשונה 27/11/2008 18:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. חייבים רצף שלטוני
צילום: רויטרס
כלי פוליטי? לבני
צילום: עופר עמרם
מומלצים