שתף קטע נבחר

הרב אבינר: שותקים בדייט? הכינו נושאי שיחה

על פי הרב שלמה אבינר, השתיקות המביכות אינן מעידות על חוסר התאמה. מסביר: "לפעמים אנשים מאוד אוהבים, ובכל זאת אין להם על מה לדבר". ההמלצה שלו: הכינו פתק קטן עם רשימת הנושאים, והשיטה המלאכותית תהפוך לטבע שני

שתקתם במבוכה לאורך כל הדייט? זה לא אומר שאתם לא מתאימים. רב היישוב בית-אל הרב שלמה אבינר ממליץ להכין פתק קטן ובו רשימת נושאים לשיחה, והוא משוכנע כי "בהתחלה זה יהיה מלאכותי ולבסוף ייהפך לטבע שני".

  

בשו"ת שפורסם בעלון תנועת "ראש יהודי" נשאל הרב: "אני נפגש עם בחורה לשם היכרות נישואים, אך אין בינינו קשר עמוק, או ליתר דיוק אין שום קשר אלא שתיקות ארוכות. אנו מדברים קצת אך מהר השיחה נופלת. האמנם איננו מתאימים?".  

 

"לא בהכרח עלי אדמות לא כל אחד דברן לא כל אחר יודע להתבטא", פסק הרב אבינר בתשובתו, "זה לא אומר שאין לו עולם עשיר ועמוק". לדבריו, "לפעמים אנשים מאוד אוהבים, ובכל זאת אין להם על מה לדבר". ואיך מתגברים על השתיקות המביכות? "יש עצה להכין נושאים כדי לדבר עליהם על פתק קטן, ואין צורך להסתיר את אותו פתק".

  

"שמא תאמר: 'הרי זה מלאכותי'? – אז מה בכך? הרבה דברים בחיינו הינם מלאכותיים ואנו מאוד שמחים בהם כי הם מביאים ברכה רבה. זאת ועוד, בהתחלה זה יהיה מלאכותי ולבסוף ייהפך לטבע שני".  

 

את תשובתו סיכם הרב במשל: "מישהו סיפר שביקר בקיבוץ והתיישב בחדר האוכל. ראה אנשים ממלאים שולחנות ומתיישבים בשקט. שאל: 'אצלכם לא אומרים שלום?'. השיבו לו: 'אנו אומרים שלום עם העיניים'. כלומר: אנו ידידי אמת. איננו זקוקים לטכסים חיצוניים. עינינו הן אשנב לנשמותינו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב אבינר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים