שתף קטע נבחר

מאסר עולם לאחרון הנאשמים ברצח השר זאבי

עאהד עולמה, שהיה בין מתכנני רצח השר ב-2001, הורשע בעבירות של רצח וחברות בארגון טרור

עאהד עולמה, אחד מחברי החוליה שרצחה את השר רחבעם זאבי ז"ל, הורשע היום (ב') בבית משפט המחוזי בירושלים בעבירות של רצח וחברות בארגון טרור. השופטים גזרו עליו מאסר עולם ועוד חמש שנים.

 

עולמה, בן 40 מהכפר בית פוריק וראש הזרוע הצבאית של ארגון החזית העממית, הינו אחרון הנאשמים בפרשת רצח השר כאשר יתר חמשת הנאשמים כבר הורשעו ועל רובם הגדול אף נגזרו כבר מאסרי עולם.

 

בגזר הדין של סגן הנשיא צבי סגל והשופטים יוסף שפירא ויורם נועם נכתב כי מעשיו של עולמה מעידים כי "היה דמות דומיננטית וזרוע מרכזית בקרב החבורה, שהתאגדה לצורך הפיגוע, וכבכיר בארגון היתה לו שליטה ברורה ומלאה על מהלך האירועים שהביאו בסופו של יום לביצוע הרצח". השופטים הוסיפו: ""גזר דין זה, כנגד מי שעמד בראש קבוצת המרצחים והיה מהוגי תוכנית ההתנקשות ומוציאיה אל הפועל, חותם את שורת ההליכים המשפטיים אשר ננקטו כנגד כלל המעורבים ברצח שנתפסו והובאו לדין בישראל".

 

לפני שניתן גזר דינו אמר עולמה בבית המשפט: "הייתי אחד מהמופללים דרך הקורבן של הממשלה הישראלית, כמו אלפים שהם קורבנות. ערפאת החליט לעצור אותנו כדי לתת אותנו כמחווה לשרון. אין בעונש הזה שוויון, כי הוא מתבסס על החוק הישראלי". עורך דינו של עולמה, עו"ד ריאד אניס: "אנחנו לא מסכימים עם ההרשעה. לדעתנו העונש חמור ועולמה טוען שאין לו שום חלק ברצח".

 

התובעת, נציגת הפרקליטות עו"ד אשרת שהם, אמרה לאחר מתן גזר הדין: "היום נחתמה הפרשיה העצובה של רצח השר רחבעם זאבי, כאשר לאחר מאמצים רבים בסופו של דבר הובאו הנאשמים לדין ונגזר דינם".

 

על פי כתב האישום, עולמה הינו לא מהמבצעים בפועל של הרצח, אולם לטענת הפרקליטות הוא היה בין המארגנים ואף נכח בפגישות האחרונות בהן סוכמו חלוקת התפקידים.

עולמה גם הרגיע את שאר חברי החולייה, אשר חששו מהרשות הפלסטינית ואמר להם ש"הרשות הפלסטינית בכיס שלהם, ושאין להם מה לדאוג".

 

לפני כחודשיים נידון מג'די רחימה רימאווי רחימה, ששלח את מבצע הרצח בפועל, למאסר עולם ועוד 80 שנות מאסר בפועל. רחימה רימאווי, בן 43, היה חבר בארגון החזית העממית, סיפק את המידע לביצוע הרצח, היה חלק מתכנונו וסייע לביצועו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עאהד עולמה. מאסר עולם
צילום: גיל יוחנן
השר זאבי ז"ל
צילום: לע"מ
מומלצים