שתף קטע נבחר

הישג לפייגלין: שינוי בליכוד? רק המרכז יחליט

בית הדין של הליכוד קבע: רק חברי המרכז יכולים לשנות את שיטת הפריימריז. במחנה פייגלין טענו שהיה ניסיון להקטין את סיכויה המועמדת להיבחר למשבצת העולים, אך בכירים בליכוד הזהירו כי שינוי בשיטה יחייב את דחיית הפריימריז

הישג למשה פייגלין, מכה לבנימין נתניהו: בית הדין של הליכוד קבע היום (ב') כי כל שינוי בשיטת הבחירות המקדימות לקביעת רשימת הליכוד לכנסת יהיה טעון את אישורו של מרכז הליכוד. בכך נענה בית הדין לעתירה שהגישו אנשיו של פייגלין.

 

לפני כשבועיים אישר מרכז הליכוד את אופן שיטת הבחירות המקדימות. אלא שאז פרצה מהומה בעקבות החלטת בית הדין של הליכוד, לאפשר לוועדת החוקה של התנועה לדון בבקשה להגדיל את מספר המועמדים שיוכל כל מצביע לסמן בפריימריז.

 

בכירים בליכוד תקפו אז בחריפות את יו"ר מפלגתם נתניהו וקשרו בינו ליוזמה להגדיל את מספר הסימונים בטופס ההצבעה בפריימריז. רעיון הגדלת מספר הסימונים נגנז אמנם, אולם בישיבת ועדת החוקה הוחלט להסמיך את יו"ר הליכוד - בהתייעצות עם יו"ר המרכז, ח"כ משה כחלון - להחליט בעניין הוצאת משבצות העולים מהרשימה הארצית להצבעה נפרדת. באופן זה, מסבירים בכירים בליכוד, קטנים משמעותית הסיכויים של אסיה אנטוב, מועמדת העולים של משה פייגלין, להיבחר למקום ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת.

 

כעת יצטרך נתניהו להחליט האם לכנס את המרכז כדי להשלים את המהלך, או לוותר ולהשאיר את בחירת נציגי העולים ברשימה במסגרת הבחירה הארצית.

 

"הופתענו מאוד. אני מאוד מעריך את החלטת בית הדין", אמר פייגלין ל-ynet בעקבות ההחלטה. "המאבק שנתניהו מנהל נגדי אינו מאבק פוליטי, זהו מאבק בין האליטה האשכנזית-חילונית-שמאלנית שמנהלת את המדינה ושנתניהו מבקש להיות חלק ממנה, לבין האלטרנטיבה היהודית ההולכת ומתפתחת בתוך הליכוד".

 

בכירים בליכוד ציינו כי אם יקבל מרכז הליכוד החלטה לבצע את השינויים בשיטת הבחירה, עשוי הדבר לגרור דחייה במועד קיום הפריימריז בשל לוח זמנים צפוף. נכון להיום אמורים הפריימריז להתקיים ב-8 בדצמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. הישג
צילום: תהילה ברמסון
מומלצים