שתף קטע נבחר

היום: 40 מתחרים על רשימת העבודה המצטמצמת

כ-60 אלף מתפקדי העבודה יגיעו היום לעמדות ההצבעה על-מנת לבחור את מועמדי המפלגה לכנסת הבאה. על הסכין: בנימין בן אליעזר, עמיר פרץ, דניאל בן סימון וחברים נוספים

בצל הסקרים הלא מחמיאים, ייפתחו היום (ג') ב-10:00 הקלפיות לבחירת מועמדי מפלגת העבודה לכנסת הבאה. כ-60 אלף מתפקדי העבודה ילכו אל כ-159 אתרי הצבעה הפזורים ברחבי הארץ כדי להצביע, לראשונה, ב-275 עמדות ממוחשבות. הקלפיות ייסגרו ב-21:30 ובתוך כשעה - יתפרסמו גם התוצאות הסופיות.

 

40 מועמדים, בהם חברי כנסת ושרים, נאבקים על מקום ברשימה, שלפי הסקרים המתפרסמים בימים אלה, צפויה להיות קטנה מאשר בעבר. המאבק העיקרי בין הח"כים המכהנים הוא על מקום גבוה ברשימה. חברי כנסת ושרים כמו אבישי ברוורמן, עמיר פרץ, יולי תמיר, בנימין בן אליעזר, אופיר פינס, שלי יחימוביץ', יצחק הרצוג ומתן וילנאי ייאבקו על מקום במעלה הרשימה.

 

מועמדים חדשים ומעניינים כמו העיתונאי לשעבר דניאל בן סימון, מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, המיליונר אבי שקד וד"ר עינת וילף - ינסו גם הם להתברג למקום ריאלי ברשימה הארצית, ועל הדרך - לדחוק את רגליו של אחד או שניים מחברי הכנסת הוותיקים.

 

בעבודה מעריכים כי הקרב על המקום הראשון ברשימה הוא בין יחימוביץ', הרצוג ופינס. העיניים כולן עוקבות בדריכות גם אחר מצבו של השר בן אליעזר, שהודיע רק ביום חמישי כי יתמודד בפריימריז, לאחר שהמוסד לבירור עתירות של המפלגה ביטל את שריונו למקום השישי ברשימה. בן אליעזר ניהל קמפיין קצר בן שלושה ימים, בתקווה כי מתפקדי העבודה לא יזרקו אותו מהחיים הפוליטיים. בן אליעזר מודע למצבו, אולם לדבריו, "אני מקווה שהמתפקדים יזכרו לי את כל מה שעשיתי עבורם".

 

בימים האחרונים לווה הקמפיין במפלגת העבודה בדיווחים אינספור על רשימות חיסול, רשימות מומלצים, ודילים בין פעילי השטח המרכזיים. כמו כן, ב-ynet פורסם כי יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הוציא מכתבי תמיכה בשלי יחימוביץ' ובאבישי ברוורמן, כדי לנסות לפגוע במועמדותה של שרת החינוך, יולי תמיר.

 

אמש אף התברר כי אנשי הקיבוצים החלו בתהליך של "תיקון", וראשי מחוז הקיבוצים הנחו את אנשיהם להצביע עבור יו"ר העבודה לשעבר, עמיר פרץ, יריבם המר בעבר. בנוסף, דווח כי יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, המליץ לאנשי ההסתדרות להצביע כמעט לכל אחד - חוץ מאשר לעמיר פרץ. פרץ זעם, והאשים את יו"ר העבודה, אהוד ברק, כי הוא לא מונע ניסיונות לפגוע במעמדו.

 

המועמדים המשיכו גם ביום האחרון במרוץ אחר הבוחרים, והשתתפו בכנסים מסכמים לקראת יום הפריימריס. כך עשו פרץ, יחימוביץ', בן סימון, בן אליעזר ורבים אחרים.

החשש בקרב רבים מהמועמדים הוא כי אחוזי ההצבעה יהיו נמוכים, והמצביעים "החופשיים", אלא שאינם קשורים לדילים ולרשימות מומלצים וחיסול כאלה ואחרות ישארו בבית, ולא יממשו את זכותם להצביע.

 

מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר ל-ynet כי הוא אופטימי לגבי הפריימריז, וכי הוא מקווה כי בתום הבחירות הפנימיות, תתייצב הרשימה מאחורי אהוד ברק. "יש לנו את הסיעה הכי טובה בכנסת", אמר כבל. "צריך להתחיל לפעול יחד ולשפר את מצבנו. אפשר לעשות את זה". גם פרץ קרא בכנס שערך להתלכד מאחורי ברק לאחר סגירת הקלפיות, ולצאת "לחריש עמוק" ברחבי הארץ, כדי להחזיר את המצביעים למפלגת העבודה.


פורסם לראשונה 01/12/2008 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישרוד? בן אליעזר
צילום: אלכס קולומויסקי
יוביל? פינס
צילום: עידו ארז
מומלצים