שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מודם סלולרי של Telit

  ה-MX20 הוא מודם סלולרי בגודל של כרטיס אשראי ובעובי של עיפרון עם ביצועים טובים - אך התקנה לא חלקה ושימוש כמודם חיצוני פוגעות בחווית השימוש בו. בדקנו

  במבחן הגלישה הסלולרית שפרסמנו כאן לאחרונה, קבלנו תוצאות מבחינת המהירות הכוללת לטובת רשת orange. המודם שקבלנו תומך תיאורטית במהירויות גבוהות יותר, עד שבעה מגהביט/שניה בערוץ יורד, בזכות רשת ה-HSDPA של החברה. אלא שאליה וקוץ בה: לא כל המודמים שהחברות משווקות כיום תומכים במהירויות הללו.

   

  מעט לאחר סיום המבחן, קבלנו לידינו את המודם Telit MX20. זהו מודם USB, שאמור לתמוך בדור שלוש ומחצה (אך מהירות ההורדה המוצהרת באתר סלקום עומדת על 2.8 מגהביט/שניה בלבד) ואכן להציע מהירויות חיבור כמתואר.

   

  התקנה

  המודם של Telit, גודלו ככרטיס אשראי ועוביו כשל עיפרון. הוא בהחלט נכנס בקלות לכיס או לתיק. הבעיה הוא מתחבר עם כבל USB רגיש למדי. תזוזות של התקע עשויות לגרום למודם שלכם "להיעלם". עוד, העובדה שהוא מחובר בכבל קצר, הופכת אותו ללא נוח לשימוש ולהנחה בסביבת המחשב.

   

  מבחינת ההתקנה, המודם מזהה את עצמו בפני המחשב ככונן תקליטורים בעל הפעלה אוטומטית, ומנהלי ההתקן יופעלו בעצמם. זה נכון כמובן, למערכות הפעלה Windows בלבד, וגם כאן, בחלק מהמחשבים שעליהם ניסינו את המודם נתקלנו בהתקנה לא חלקה.

   

  ביצועים

  ביצועיו של המודם כמובן, תלויים ברשת שאליה הוא מחובר. כפי שכבר ציינו, המודם הזה אמור לתמוך ברשת המהירה ביותר של סלקום, ולהגיע למהירות של 7.2 מגהביט

  לשניה. אלא שקבלנו תוצאות שהיו דומות מאוד למבחן הגלישה הסלולרית שלנו:

   

  המודם אומנם הגיע למהירות המוצהרת – אבל רק בשתי נקודות שבדקנו אותו: בצפון תל-אביב, ובמרינה בהרצליה. בשאר המקומות שהמודם נבדק, המהירות הממוצעת שאליה הגענו נעה בין 1.8 מגהביט לשניה ל-2.2 מגהביט לשניה. סלקום, כך נראה, מגדילים אט אט את פרישת רשת דור 3.5 והנתונים האלה נכונים לזמן בדיקת המודם, לפני כמספר שבועות.

   

  השורה התחתונה

  המודם של Telit הוא מודם לא רע מבחינת ביצועים. אך נוחות ההתקנה והשימוש שלו, כמודם חיצוני, פוגמת בחוויה הכללית. למי שמודם USB הוא פתרון עדיף (למשל משתמשי נטבוקים, שלרוב אין להם חריצי הרחבה), ה-Telit הוא אפשרות טובה, לאחרים, יכול להיות שעדיף להיצמד למודמים פנימיים.

   

  Telit MX20 (מודם סלולרי ברשת סלקום)

   

  ציון:


   

  בעד: ביצועים טובים, קטן ונייד מאוד.

  נגד: התקנה בעייתית במחשבים מסויימים, חיבור USB שנוטה להתנתק.

   

  למפרט המלא באתר סלקום

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים