שתף קטע נבחר

מועמדים בעבודה: תנו לחרוג מתקרת ההוצאות

מועמדים בפריימריז לעבודה ביקשו ממזכ"ל המפלגה, איתן כבל, לפנות למבקר המדינה בבקשה לאשר את הגדלת תקרת ההוצאות לבחירות. "כל יום של דחייה עולה לנו כסף", טענו

הפריימריז במפלגת העבודה נדחו , הפיאסקו חגג, וחוץ מהמבוכה - יש לכך גם השלכות כלכליות על המתמודדים: כמה מהמועמדים על מקום ברשימת העבודה פנו בצהריים (יום ג') למזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל, בבקשה שיפנה למבקר המדינה, השופט מיכה לינדנשטראוס, כדי לקבל אישור לחרוג מתקרת ההוצאה המותרת לכל מועמד.

 

על פי החוק, המועמדים בפריימריז רשאים לגייס ולממן את הקמפיין סך כולל של כ-290 אלף שקל. אלא שדחיית הבחירות תחייב את המועמדים להשקיע כספים נוספים, שלא היו בתכנון. חלק מהמועמדים השקיעו כ-100 אלף שקל רק בהיערכות ליום הבחירות עצמו.

 

"הכסף שהוקצה לקמפיין וליום הבחירות נגמר לרבים מאיתנו", אמר אחד מבכירי העבודה. "כל מועמד הקציב לעצמו סכום מסוים, אך במציאות שנוצרה יש מקום לבקש אישור לחרוג מתקרת ההוצאה. כל יום של דחייה עולה לנו כסף".

 

הדרישה של המועמדים עוררה תהיות בקרב גורמים במערכת הפוליטית, שטרחו ובדקו באתר מבקר המדינה את רשימת התורמים ואת הסכומים שנתרמו - וגילו כי רק 18 מתוך 41 המועמדים, בהם גם עמי אילון שפרש מהמפלגה, הודיעו על

כוונתם לגייס תרומות. עוד התברר כי אף אחד מהמועמדים לא התקרב אפילו לסכום המקסימלי המותר. אגב, שיאני התרומות הם השר יצחק הרצוג וח"כ אבישי ברוורמן.

 

"לא ברור בשביל מה הם רוצים להגדיל את תקרת ההוצאה", אמר גורם בכיר במערכת הפוליטית. "אם לא הודיעו על תרומות, ולא אספו כספים, ספק אם חצו את הרף המותר".

 

אלא שבעבודה הסבירו כי "יש הבדל בין התרומות, ובין ההוצאות בפריימריז. ההוצאות לא תמיד קשורות לתרומות, ולכן צריך להגדיל את תקרת ההוצאה כדי לאפשר למועמדים לממן את יום הבחירות הנוסף".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התבקש לפנות למבקר. כבל
צילום: מיכאל קרמר
יחליט להגדיל את התקרה? לינדנשטראוס
צילום: יותם פרום
מומלצים