שתף קטע נבחר

אחרי הפארסה: מועמדי העבודה חוזרים לטלפון

הכשל במערכת ההצבעה הממחושבת ודחיית הפריימריז, יחזירו הבוקר את מועמדי העבודה אל המתנדבים, הפעילים והמתפקדים לשיחות שכנוע ודירבון. בעבודה חוששים שהכשל יגרום למרבית המצביעים להדיר רגליהם מהקלפיות

אחרי פארסת הפריימריז, ייכנסו הבוקר (יום ד') המועמדים לרשימת העבודה לכנסת להיערכות מחודשת לקראת ההצבעה ביום חמישי. מרבית המועמדים צפויים להשקיע את שעות היום במאמץ לשמור את ההתלהבות של פעיליהם ולדרבן אותם להמשיך במאמצים לגייס מצביעים.

 

מועמדי העבודה צפויים לשוחח עם מתפקדים בניסיון לשכנע אותם לשוב לקלפיות, למרות הכשל במערכת ההצבעה הממוחשבת אתמול. החשש בעבודה הוא כי לנוכח המבוכה הרבה ממה שקרה, מעטים מבעלי זכות ההצבעה יממשו את זכותם, והרוב יעדיף להישאר בבית - דבר שיהפוך את הקלפיות ל"קלפיות רפאים". "תמונות כאלה יפגעו במפלגה וצריך להימנע מהם", אמרו בכירים בעבודה.

 

"אני מתכוון להסתגר בחדר ולחרוש על הטלפון", סיפר ל-ynet מזכ"ל "שלום עכשיו" יריב אופנהיימר, אשר מתמודד על משבצת הצעירים במפלגה. "צריך לוודא שאין שום תומך שהתחרט ובמקביל צריך להקים מחדש את מערך המתנדבים. זה לא פשוט לגייס שוב את כולם".

 

הסערה שהתעוררה בעקבות הכשל במערכות המחשב טרם שככה. בכירים בעבודה ממשיכים לדרוש את הדחתו של מזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל. מקורביו של אהוד ברק, הכחישו את הדיווחים לפיהם שקל יו"ר העבודה לפעול להדחת כבל עקב פניות של כמה מבכירי המפלגה לאחר ביטול הפריימריז. במקום זאת, מינה ברק ארבעה ממקורביו לסייע לכבל בניהול יום הבחירות מחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופנהיימר. לגייס המתנדבים
עזרה בניהול. כבל
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים