שתף קטע נבחר

תל אביב: אושרה הקמת שני מגדלים נוספים

ימים ספורים לאחר פרסום אזהרת "עסק חי" קיבלה דיגל של מאיר שמיר אישור להקים מגדל בן 29 קומות ברחוב שד"ל. במקביל יבנה היזם הירושלמי נחמיה דוידי מגדל יוקרה בנווה צדק

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב במשרד הפנים אישרה תוכנית להקמת שני מגדלים נוספים, במתחם רב המגדלים שבין רחוב רוטשילד לשכונת נווה צדק בתל אביב.

 

המגדל הראשון יוקם על מגרש מספר 8 ברחוב שד"ל, שבין הרחובות יהודה הלוי ושדרות רוטשילד. ברחוב ניצבים מגדל אלרוב ומגדל הבנק הבינלאומי. המגדל החדש ימנה 29 קומות, ויכלול 3,590 מ"ר של משרדים ו-37 יחידות דיור, על מגרש בגודל של 3.1 דונם.

 

את התוכנית לבניית המגדל יזמה חברת הד מאסטר - חברה בת של חברת דיגל שבשליטת יהודה לוי ובעליה של מבטח שמיר, מאיר שמיר. אישור התוכנית מגיע בעיתוי בעייתי לחברה, שפרסמה השבוע אזהרת "עסק חי" בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי.

 

תמורת האישור יהיה על החברה לבצע שימור של בניין ישן, אחד משלושה מבנים שישומרו במסגרת תוכנית העיר הלבנה של אונסק"ו. בדיוני הוועדה המחוזית הוצגה התנגדות של המועצה לשימור אתרים, שטענה כי עטיפת בניין השימור בבנייה גבוהה תעשה לו עוול. התנגדות נוספת היתה של משרד התחבורה, שטען שהבדיקה התחבורתית שנעשתה במקום אינה מספקת.

 

המגדל השני מתוכנן ברחוב יצחק אלחנן שבשכונת נווה צדק, סמוך למגדל שלום, ויוקם על ידי קבוצה שמוביל הקבלן הירושלמי נחמיה דוידי. באותו רחוב מוקם כיום מגדל "נווה צדק על הים" של היזמים צמח המרמן, יורוקום נדל"ן וקבוצה של משקיעים פרטיים.

 

התוכנית שאושרה משלבת כמה מבנים המשתרעים על 7.5 דונם. בצידו הדרומי של המתחם יוקם המגדל, שיכלול 37 קומות, בגובה זהה לזה של מגדל שלום. בנוסף, כוללת התוכנית שני מבנים נוספים: מבנה בן 9 קומות ברחוב יצחק אלחנן, בין הרחובות מוהליבר וגרוזנברג, ומבנה לשימור סמוך אליו.

 

זכויות הבנייה הכוללות (מלבד המבנה לשימור) מאפשרות בנייה של 21.6 אלף מ"ר, מהם לפחות 10 אלף מ"ר למשרדים ומסחר והיתרה למגורים. במגדל יוצעו למכירה כ-120 יחידות דיור, שהיזמים יוכלו להמיר לחדרי מלון.

 

בתוך כך החליטה הוועדה לשדרג את רחוב יצחק אלחנן על ידי הרחבת השדרה לארבעה נתיבים, כולל שבילי אופניים בחיבור ישיר לשדרות רוטשילד, שדרות חן ושדרות בן גוריון. לשם כך ייאלצו היזמים לפנות את בית הספר בנות יעקב, ולבנות במקומו בית ספר בבני ברק; בנוסף יהיה עליהם להקים במתחם בית ספר יסודי חדש לטובת התושבים, וליצור ציר המשך של שדרת רוטשילד עד הים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע
מגדל נוסף בנווה צדק
צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע
מומלצים