שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אתר מפלגת העבודה: ריק, מוזנח ולא מעודכן

  מפלגת העבודה, שקיימה פריימריז כושלים השבוע, לא טורחת לעדכן את האתר שלה כלל. דובר העבודה: "אתר האינטרנט החדש מוכן ויעלה בימים הקרובים - בגלל הפריימריז הוא התעכב"

  לא רק מערכת הבחירות הממוחשבת של מפלגת העבודה לא עובדת - גם אתר הבית שלה מוזנח ולא מעודכן. נראה שהאחרונה להיערך לבחירות בזירת האינטרנט היא מפלגת העבודה, שמציעה לבוחריה הפוטנציאליים אתר אינטרנט דל וריק כמעט לגמרי.

   

  לרגל הבחירות נוהגות המפלגות, שבימים כסדרן כמעט ולא פועלות באינטרנט כלל, להקים לתחייה את אתרי האינטרנט שלהן, שכוללים מידע על פעילותן, מצע ודברי תעמולה. כחודשיים לאחר מכן הופכים האתרים שוממים לחלוטין, או שמורדים מהרשת לגמרי. הראשון להיערך לבחירות בפברואר היה נתניהו, שהקים אתר מקיף (והואשם בהעתקה מברק אובאמה, שנחשב למי שניהל קמפיין רשת אפקטיבי).

   

  אבל אתר העבודה לא עטה בגדי חג לרגל הבחירות כלל: בשלב זה מופיע בו עמוד HTML פרימיטיבי למראה, שכולל חמישה קבצי PDF, דרך איטית, לא ידידותית למשתמש ולא יעילה להצגת מידע ברשת. ועוד: מנוע לחיפוש הקלפי להצבעה בפריימריז, עם תאריך שגוי של אתמול (הבחירות נדחו למחר, יום ה'). הלוגו בחלק העליון מפוקסל, מה שמעיד כי לא נעשה על-ידי גרפיקאי מיומן. שימוש בכלים אוטומטיים לבוני אתרים מתחילים וחסרי נסיון, שזמינים להורדה חינם ברשת, היה יכול להניב תוצאות טובות יותר.

   


  זה כל האתר של העבודה (צילום מסך)

   

  המפלגות האחרות כבר פעילות ברשת

  האתרים של המפלגות האחרות - לרבות האתר של ש"ס - אינפורמטיביים יותר. האתר ששימש את העבודה בבחירות 2006, אגב, אינו קיים יותר. לאחר הבחירות הפעלתו הופסקה,

  ושם המתחם (דומיין) שלו נרכש על-ידי חברה שמציעה סיוע במציאת עבודה.

   

  אפשר אולי לטעון שלעבודה אין את התקציב המופלג שיש לנתניהו להוציא על קמפיין בחירות מקוון ואתר יקר שנבנה על-ידי חברה חיצונית.

   

   אבל זה לא חייב להיות עניין של כסף: כשחבר הכנסת דב חנין החליט להתמודד על תפקיד ראש העיר תל-אביב, קבוצה עצמאית של תומכים התגייסה למענו ללא תמורה, והקימה אתר תעמולה שכלל מידע על פעילותו של המועמד, מצע, מדריך לבלוגרים, אוסף קישורים רלוונטיים ובלוג שהתעדכן על בסיס יומי.

   

  האם העבודה לא מכירה ביעילות ובחשיבות של האינטרנט כערוץ לתקשורת מהירה וזולה עם הבוחר, עדכונים על פעילות שוטפת המפלגה ושיתוף האזרח בקבלת החלטות? במפלגת העבודה אומרים בתגובה כי האתר הנוכחי הועמד לצורך הפריימריז בלבד.

   

  "אתר האינטרנט מוכן ויעלה בימים הקרובים - בגלל הפריימריז הוא התעכב", אומר ליאור רוטברד, דובר העבודה. "דווקא יש באתר ערוץ קשר עם הבוחר, אפשרות לדעת איפה להצביע, פיזור הקלפיות ומידע נוסף. מייד לאחר הפריימריז השבוע, האתר (החדש - א.ש.) עולה לאוויר - כך תוכנן מלכתחילה, אך הפריימריז נדחו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אתר עשוי דיקט. מפלגת העבודה
  מומלצים