שתף קטע נבחר

חוקרים פרטיים יפקחו על הבחירות בעבודה

ועדת הבחירות של העבודה החליטה לשכור את שירותיה של חברת חקירות מוכרת כדי לפקח על טוהר הבחירות הידניות, מחר. קודם לפרסום החלטות הוועדה נרשם עימות חריף בין חבריה לבין נציגים של יו"ר המפלגה, אהוד ברק

אין רגע דל בפריימריז של העבודה: ועדת הבחירות של המפלגה החליטה הערב (יום ד') לשכור את שירותיה של אחת מחברות החקירה הגדולות בישראל כדי לפקח על טוהר הבחירות מחר. החשש בעבודה הוא מפני זיופים במהלך ההצבעה והספירה של הקולות.

 

כבל למתפקדי העבודה: אני מתנצל, בואו להצביע

 

בנוסף, החליטה הוועדה להציב לפחות משקיף חיצוני אחד בכל קלפי, שם תיערך ספירה ידנית של הקולות - מיד עם תום ההצבעה.

 

ישיבת ועדת הבחירות לא התנהלה על מי מנוחות. אנשי הוועדה "פוצצו" בצעקות ישיבה משותפת עם נציגי יו"ר המפלגה, אהוד ברק, שהחליט אתמול לצרף לוועדת הבחירות ארבעה ממקורביו - בהם השר שלום שמחון וח"כ לשעבר אפי אושעיה, שהתבקשו לפקוח עין על ההיערכויות ליום הבחירות החוזר. 

 

זמן קצר לאחר שהתכנסו חברי הוועדה בבית המפלגה בתל אביב, פרץ עימות חריף בין חבריה הוותיקים לבין נציגיו של ברק, שביקשו לערוך שינויים בהחלטות שקיבלה הוועדה כבר אתמול. תוך כדי הוויכוח איימו כמה חברי ועדה שיתפטרו מתפקידם. "זה או אנחנו או הם", אמרו ליו"ר הוועדה, המזכ"ל איתן כבל.

 

כבל נאלץ להפריד בין הצדדים, ולקיים ישיבה נפרדת רק עם חברי ועדת הבחירות.

באותו הזמן, נאלצו אנשיו של ברק להמתין בחדר אחר לסיום הדיונים. עם תום ישיבת ועדת הבחירות, קיים כבל פגישה נפרדת עם נציגי ברק.

 

"אתמול ועדת הבחירות כבר החליטה כיצד יראו הבחירות מחר", סיפרו גורמים שנכחו בישיבה. "סיכמנו את המתווה הכללי של הבחירות ונתנו למזכ"ל את הסמכות להתחיל בעבודה האירגונית. האנשים של ברק ניסו לעקוף את כבל ואת ועדת הבחירות ורק רק היום הבנו שהם אמורים להיות מעל הוועדה. הודענו שאנחנו לא מוכנים לקבל את זה - אם יש צוות מפקח, אין צורך בוועדת בחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
חברי קלפי, מישהו עוקב אחריכם
צילום: ויז'ואל/פוטוס
בוחרים ידנית
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים